Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

2c-t-2 - podstawowe informacje

2c-t-2 - podstawowe informacje

2C-T-2

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-etyltiofenyletyloamina.

2C-T-2 pierwszy raz została zsyntetyzowana przez Aleksandra Shulgina w 1981 roku. W roku 1993 Myron Stolaroff i Charles Wells opublikowali dokument podsumowujący badania nad terapeutycznym potencjałem 2C-T-7 i 2C-T-2 w stosunku do MDMA. W roku 1997 w Holandii pojawił się małe, białe tabletki zawierające 2C-T-2 w dawce 8mg, które były rozpowszechniane przez tamtejsze "smartshopy". Ich sprzedaż został jednak uregulowany prawnie w 1999 roku. Obecnie są trudno dostępne, ale można je kupić w paru miejscach, np. w Japonii.

Postać: Biały, drobny proszek o lekko gorzkawym smaku. Aby zachować swoje właściwości na długi czas powinien być przetrzymywany w szczelnym pojemniku, w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.

Dostępność: W Niemczech 2C-T-2 jest wpisana na listę środków odurzających do najwyższej kategorii od 1998 roku. W Holandii od 12 kwietnia 1999 roku 2C-T-2 zaklasyfikowano jako niezarejestrowany środek farmaceutyczny co znaczy, że nielicencjonowana sprzedaż i posiadanie tej substancji może podlegać karze. W Szwecji 2C-T-2 została uregulowana 1 kwietnia 1999 roku nowym prawem wpisującym ją do "środków niebezpiecznych dla zdrowia". Maksymalną karą za posiadanie lub sprzedaż substancji w tej kategorii jest rok więzienia. W Polsce substancja ta nie jest wpisana na liste nielegalnych środków odurzających.

Dawkowanie doustnie:


lekko: 10-15mg


srednio: 15-25mg


mocno: 25-40mg

[Pamietaj, ze kazdy reaguje inaczej, nigdy nie przekraczaj dawki 20mg na pierwszy raz]

Sposoby zażycia i efekty:


-doustnie: działanie 2C-T-2 jest bardzo trudne do opisania, efekty są trochę podobne do działania innych fenetyloamin - Meskaliny i 2C-B. W małych dawkach 2C-T-2 działa jak afrodyzjak i euforiant, poszerza doznania zmysłowe i wizualne. W dawce około 20mg efekty pojawiają się po 1-1,5h i trwają około 8 godzin, z czego 4 godziny trwają same efekty kulminacyjne. Pojawia się euforia, stymulacja, halucynacje i wizuale, doznania zmysłowe są poszerzone. Poczucie czasu jest często wydłużone. Muzyka przybiera nowych barw, powstaje uczucie ciepła i zadowolenia, może wystąpić wrażenie telepatii. Cała 'podróż' jest bardzo introwertywna (w odróznieniu od 2C-T-7), istnieje większa ochota zagłębienia się w swoje myśli lub taniec niż rozmowa z innymi osobami. W bardzo dużych dawkach efekty wizualne stają się przytłaczające, efekty uboczne także stają się bardziej widoczne.


-donosowo: dawkę należy znacznie zmniejszyć, 20mg to w tym przypadku makismum. Istnieje ryzyko śmierci przy zbyt dużych dawkach, choć jak dotąd nie odnotowano takich przypadków z 2C-T-2, to jednak odnotowano już 3 zgony po bardziej popularnej bliźniaczej 2C-T-7.


Efekty są krótsze niż przy podaniu doustnym i bardziej intensywne/ostrzejsze. Nie ma już delikatnego zapadania się w odmienny stan jak przy doustnym zażyciu, jest tylko nagłe wciągnięcie w psychodeliczny wir w ciągu 10-20 minut - coś dla ludzi lubiących mocne wrażenia, a nie duchowych poszukiwaczy. Pieczenie w nosie jest bardzo nieprzyjemne i można wywnioskować, że nie jest to droga absorbcji, dla której przeznaczone są fenetyloaminy.

Efekty uboczne:


Niektóre osoby odczuwają nieprzyjemną stymulację, szczękościsk, wymioty i ból brzucha, może pojawić się podwyższone ciśnienie i przyśpieszony rytm serca. Następnego dnia może pojawić się ociężałość, depresja, amotywacja, uczucie wyczerpania, ból głowy - te efekty są z reguł słabsze niż po MDMA(popularnej ekstazie). Niektóre osoby wogóle nie odczuwają tych efektów lub odczuwają je na takim poziomie, że nie przeszkadza im to w komfortowej psychodelicznej podróży, dla innych natomiast są one tak intensywne, że nie pozwalają na normalne funkcjonowanie.

opracował: Black Panther

Ocena: 
chemia: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2021
design: Metta Media