Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

REKLAMA

hyperreal.info news

Subscribe to Kanał hyperreal.info news hyperreal.info news
Hyperreal - site for freedom
Zaktualizowano: 9 min. 46 sek. temu

"Zjarany Zbyszek" ujawnił tożsamość. To bohater kultowego mema

wt., 11/05/2021 - 12:40
Tę twarz zna całe młode pokolenie użytkowników intenetu. "Zjarany Zbyszek" to jeden z najbardziej kultowych memów, który mimo lat wciąż się nie starzeje. Po 10 latach anonimowości chłopak z viralowego obrazka wyjawił swoją tożsamość.

Wietnamczyk handlował narkotykami w Czechach. Wpadł we Wrocławiu

wt., 11/05/2021 - 12:20

Wietnamczyk poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji z Wrocławia. Cudzoziemiec ma do odbycia karę trzech lat więzienia za przestępstwa narkotykowe w Czechach.

Palisz? Nowa Zelandia sprawdza, czy da się wygasić twój nałóg ustawą

pon., 10/05/2021 - 15:10
Nowozelandczycy przymierzają się do faktycznej delegalizacji papierosów dla wszystkich osób urodzonych po 2004 roku. Do tych planów lewica powinna jednak podchodzić z rezerwą. Komentarz Piotra Wójcika.

O tym, jak twórca coca-coli umarł w biedzie przez narkotyki

pon., 10/05/2021 - 06:00

Większość ludzi na świecie wie, co to jest coca-cola, a tylko niewielu - kim był człowiek, który wymyślił ten napój. John S. Pemberton pod koniec XIX w. przyrządził miksturę, która od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych napojów gazowanych. Co ciekawe, pierwotnie napój zawierał alkohol. Jego twórca - wbrew temu, co można podejrzewać - nie zbił fortuny na swojej recepturze. Ba! Umarł w biedzie. Jak wyglądało życie Johna S. Pembertona?

Pracodawca zbada trzeźwość kierowcy

pon., 10/05/2021 - 05:40

W przyszłym roku pracodawcy będą mogli prowadzić prewencyjne, wyrywkowe kontrole kierowców na obecność alkoholu i narkotyków.

Najmłodsza ofiara przedawkowania fentanylu w Kanadzie

sob., 08/05/2021 - 10:10

Adriana Londono próbuje pogodzić się z tym, że już nigdy nie zobaczy swojej 12-letniej córki.

Dilerzy dopalaczy skazani za otrucie trojga klientów w Mikołowie

sob., 08/05/2021 - 09:48

Dilerzy dopalaczy z Mikołowa, których towar doprowadził do śmierci trojga młodych osób i zatrucia i kilku kolejnych, zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Katowicach na wieloletnie więzienie. Marcin Ch. został uznany za winnego m.in. doprowadzenia do śmiertelnego otrucia klientki. Kolejny diler, Łukasz W., za nieumyślne spowodowanie śmierci trzech osób.

Meksyk legalizuje rekreacyjne korzystanie z marihuany

sob., 08/05/2021 - 08:10
Aktywistki mówią, że kolejne propozycje prawne muszą brać pod uwagę prawa kobiet.

Policyjny pościg i kokaina na drodze. Bartosz K. znowu aresztowany za posiadanie narkotyków

pt., 07/05/2021 - 05:45

Sąd Rejonowy w Słupsku aresztował na miesiąc Bartosza K., podejrzanego o posiadanie prawie 100 gramów kokainy. Mężczyzna został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Marihuana za blisko 2 mln ukryta pod tonami kalafiorów

czw., 06/05/2021 - 06:00
Ponad 150 kg marihuany o wartości hurtowej blisko 2 mln zł przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz KAS. Narkotyk ukryty był w specjalnej skrytce ciężarówki, która oficjalnie przywiozła do Polski transport kalafiorów. Na wniosek śledczych z łódzkich „pezetów” Prokuratury Krajowej aresztowano obu kierowców samochodu i właściciela firmy transportowej, który miał współpracować z organizatorami przemytu.

Tragedia w Sejnach. Złapała ją policja, połknęła torebki z narkotykami

czw., 06/05/2021 - 05:30

Tej śmierci można było uniknąć. Laura B. (21 l.) z Sejn dopiero wchodziła w życie. Dziewczyna zmarła po tym, jak w trakcie interwencji policji połknęła foliowe woreczki, w których najprawdopodobniej były narkotyki.

Możliwa legalizacja psychodelików w Kalifornii?

śr., 05/05/2021 - 06:14

Projekt ustawy mającej na celu dekryminalizację psychodelików przeszedł we wtorek 06.04 przez senacką komisję w Kalifornii. Dodatkowym założeniem legislacji jest powołanie roboczej grupy, która miałaby badać możliwości dalszych reform w tym kierunku. Osobno zatwierdzono również odrębne przepisy pozwalające na tymczasowe otwarcie miejsc, w których możliwa będzie konsumpcja narkotyków w bezpieczny sposób.

20-latka zmarła po dopalaczach. Prokuratura postawiła zarzuty kobiecie, która dała jej narkotyki

śr., 05/05/2021 - 05:39

W ubiegłym roku w jednym z mieszkań na Grunwaldzie w Poznaniu zmarła 20-letnia dziewczyna, która wcześniej zażyła dopalacze. Jej 21-letni kolega Cezary W. w ciężkim stanie trafił do szpitala. Prokuratura sprawdzała, czy chłopak spowodował śmierć swojej koleżanki. Ostatecznie w sprawie zarzuty usłyszała Monika P., która udzieliła narkotyków zmarłej dziewczynie i jej koledze. Z kolei Cezary W. usłyszał zarzuty, lecz w innej sprawie.

W ciągu czterech lat członkowie gangu przemycili z Hiszpanii do Polski około pięciu ton narkotyków

wt., 04/05/2021 - 15:30
Członkowie gangu na wielką skalę przemycali z Hiszpanii do Polski marihuanę ukrytą w pudełkach z mandarynkami, pomarańczami, bananami i innymi owocami. W ciągu czterech lat przemycili około pięciu ton narkotyków. Zarobili krocie. Marihuana ukryta w mandarynkach i pomarańczach

Konopie i marihuana medyczna okiem prawnika (wywiad)

pon., 03/05/2021 - 07:30
O kwestiach prawnych związanych z uprawą konopi w Polsce oraz marihuany medycznej mówi serwisowi portalspozywczy.pl Anna Mirek, radca prawny, specjalista w zakresie prawa ochrony zdrowia oraz prawa własności intelektualnej, Kancelaria Noerr.

Sprawdź zwiastun “The Mushroom Speaks”, opowieści o tajnym życiu grzybów

pon., 03/05/2021 - 07:10
"Odnoszę się tu [w filmie] do Terence’a McKenny, który napisał tekst „Grzyb przemawia” (rozdział książki „Psilocybin: The Magic Mushroom Growers Guide” – przyp. red.) opisujący swoje doświadczenie pod wpływem grzybów psylocybinowych. Twierdził, że one do nas mówią i oferują swoją wiedzę. Ale potrzebują naszych rąk, żeby uzdrowić ziemię."

Nastoletnia Zuzia ofiarą dopalaczy. Uczy się żyć na nowo

sob., 01/05/2021 - 08:10
- Chcieli się zabawić i zażyli dopalacze - w ten sposób mama Zuzi wspomina wydarzenia z 2018 roku. Jej córka zapadła w śpiączkę, a teraz na nowo uczy się podstawowych czynności. Historia dziewczyny, opisana przez "Raport", spotkała się z wielkim odzewem widzów Polsat News. Nadal trwa zbiórka na rehabilitację nastolatki.

Podtlenek azotu jako terapia pomocnicza w zaburzeniach depresyjnych

pt., 30/04/2021 - 14:14
Jednym ze związków, w którym pokładane są wielkie nadzieje w leczeniu depresji jest ketamina. Działa ona poprzez blokowanie glutaminergicznych receptorów NMDA. W podobny sposób działa podtlenek azotu (N2O). Celem poniższego badania było sprawdzenie, czy użycie N2O wpłynie na polepszenie efektów terapii antydepresantami. W tym celu przeprowadzono randomizowany i kontrolowany pilotaż z podwójnie ślepą próbą.

Znaleziono górę kokainy w Londynie

pt., 30/04/2021 - 13:10

Podczas specjalnej operacji policyjnej w Londynie aresztowano podejrzanych handlarzy narkotyków i znaleziono ogromną ilość kokainy.

Nowy psychodelik łagodzi depresję nie wywołując halucynacji

pt., 30/04/2021 - 05:30

Stworzony środek działa szybko a pozytywny efekt utrzymuje się długo, twierdzą odkrywcy po przetestowaniu go na myszach.

Strony

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2021
design: Metta Media