Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

REKLAMA

hyperreal.info news

Subscribe to Kanał hyperreal.info news hyperreal.info news
Hyperreal - site for freedom
Zaktualizowano: 4 min. 33 sek. temu

Wpływ środków psychedelicznych na sztukę naskalną udowodniony przez nowe odkrycie archeologiczne

7 godzin 54 min. temu
Wykopaliska przeprowadzone w Kalifornii przez zespół archeologów z Uniwersytetu Centralnego Lancashire i Uniwersytetu z Southampton dostarczyły bezdyskusyjnych dowodów na wpływ środków psychedelicznych na prehistoryczną sztukę naskalną.

Policjanci ujawnili narkotyki w beczkach zakopanych w ziemi

10 godzin 44 min. temu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu przy współpracy funkcjonariuszy z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej, mając informacje własne, udali się w tamtejszy rejon, gdzie w odludnym miejscu ujawnili zakopane beczki m.in. z amfetaminą i kokainą.

Proces „króla dopalaczy” przełożony. Jan S. może mieć koronawirusa

wt., 24/11/2020 - 09:30
Nie rozpoczął się zaplanowany na poniedziałek proces znanego handlarza dopalaczami Jana S. oskarżonego o m.in. podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, prokuratora i policjantów, którzy rozbili grupę handlującą dopalaczami. Mężczyzna mógł zarazić się koronawirusem.

CBD to nie narkotyk. Przełomowy wyrok TSUE w sprawie kannabinoidów

wt., 24/11/2020 - 08:10

19 listopada 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał przełomowy wyrok w sprawie CBD. Chodziło o sprzedaż i dystrybucję papierosa elektronicznego zawierającego olej z konopi, jednak orzeczenie wstępne może mieć dużo większe znaczenie praktyczne. Orzeczenie komentuje dr Joanna Uchańska, partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Argentyna zezwoliła na uprawę konopi indyjskich pacjentom

pon., 23/11/2020 - 09:30

W dniu 12 listopada Argentyna zezwoliła ludziom na uprawę konopi w domu do celów leczniczych. Dekret wydany przez prezydenta Alberto Fernándeza zezwala również aptekom na sprzedaż olejków, kremów i innych produktów z konopi indyjskich, a także nakazuje publicznym i prywatnym systemom ubezpieczeń pokrycie tych leków pacjentom, którzy otrzymują receptę.

Niewielkie ilości marihuany na własny użytek? Ruszają prace nad projektem ustawy

pon., 23/11/2020 - 09:30
Parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany bardzo chce pokazać, że pogłoski o jego lenistwie są nieuzasadnione. W odpowiedzi jeszcze w listopadzie mamy poznać projekt ustawy depenalizującej niewielkie ilości marihuany na własny użytek. Jednak droga do zielonego światła w Sejmie jest jeszcze bardzo daleka.

Żołnierze odpowiedzą za narkotyki. Akcja w Dęblinie i Puławach

pon., 23/11/2020 - 08:00

Wtorkowa akcja Żandarmerii Wojskowej przeprowadzona m.in. w Dęblinie i Puławach zakończyła się zatrzymaniem piętnastu podejrzanych, w tym czwórki żołnierzy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego. W trakcie przeszukań znaleziono niewielką ilość amfetaminy i marihuany.

Psylocybina zwiększa (u szczurów) ekspresję genów związanych z neuroplastycznością

sob., 21/11/2020 - 12:40
Według nowych badań, opublikowanych w Journal of Psychopharmacology, psylocybina błyskawicznie zwiększa ekspresję kilku genów związanych z neuroplastycznością w mózgu szczura. Te nowe odkrycia mogą pomóc wyjaśnić podstawy mechanizmów neurobiologicznych odpowiedzialnych za długotrwałe zmiany związane z używaniem środków psychodelicznych.

Schował narkotyki w buzi - twierdził, że to narośl od zęba

sob., 21/11/2020 - 10:10

Policjanci piskiej prewencji zatrzymali 38-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego opuchnięty policzek. Mężczyzna twierdził, że to jedynie narośl od zęba.

Policja w Arizonie przestrzega – marihuana jest nadal nielegalna na terenie stanu

sob., 21/11/2020 - 09:10

Policja przestrzega – chociaż przegłosowano Prop 207 w ostatnim referendum, to ustawa nie jest jeszcze prawomocna. Co za tym idzie, palenie marihuany nadal jest nielegalne na terenie Arizony.

Wpadł boss narkogangu, który ukrył w skierniewickim banku ponad 1,4 mld zł

pt., 20/11/2020 - 09:30
Wpadł boss narkotykowego gangu, który wyprał ponad 1,4 mld zł, a pieniądze ukrywał w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Izraelczyk z panamskim paszportem został zatrzymany na lotnisku w Amsterdamie, skąd najprawdopodobniej prowadził nielegalne biznesy. Z ustaleń dolnośląskich „pezetów” wynika, że mafioso brał udział w obrocie narkotykami o wartości nie mniejszej niż 3,4 mld zł.

Ayahuasca stymuluje powstawanie nowych neuronów – rezultaty badań hiszpańskich naukowców

pt., 20/11/2020 - 09:10
DMT, główny związek psychoaktywny południowoamerykańskiego wywaru znanego jako yage lub ayahuasca, stymuluje neurogenezę, czyli powstawanie nowych neuronów, informują naukowcy z Uniwersytetu Complutense w Madrycie (UCM).

Hurtownicy dopalaczy mogą wrócić na rynek. Przez ponad dwa lata nie stanęli przed sądem

czw., 19/11/2020 - 12:30
Mężczyźni podejrzani o prowadzenie hurtowej sprzedaży dopalaczy po dwóch latach wychodzą na wolność. Wszystko przez przedłużające się śledztwo. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy uda się ich postawić przed sądem.

Pacjenci po dopalaczach nadal trafiają do lubelskich szpitali. Przez Covid-19 jest ich mniej

czw., 19/11/2020 - 12:00

Przed epidemią na Oddział Toksykologiczno-Kardiologiczny szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie trafiało ok. 250 pacjentów rocznie po zatruciu dopalaczami.

Wojna o ośrodek dla osób uzależnionych na Pradze-Północ. Mieszkańcy podzieleni

śr., 18/11/2020 - 11:30
Przy Szpitalu Praskim ma powstać Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych oraz schronisko dla bezdomnych. W ramach sprzeciwu powstała kontrowersyjna petycja, która podzieliła mieszkańców dzielnicy.

Zaskakujące połączenie między narkotykami a wizytą u okulisty

śr., 18/11/2020 - 09:10
Zaczerwienione oczy i stan zapalny może sygnalizować problem znacznie gorszy niż niewielka infekcja oka?

Prosty wynalazek trzykrotnie przyśpiesza trzeźwienie. Wystarczy oddychać

śr., 18/11/2020 - 08:50
Kanadyjscy naukowcy zbudowali proste urządzenie wspomagające trzeźwienie wykorzystując naturalny sposób eliminacji alkoholu z ciała poprzez płuca. Zestaw mieszczący się w walizce składa się z maski, kilku rurek, zaworów i butli z dwutlenkiem węgla.

Konopie skusiły Polaków. To była rekordowa zbiórka

wt., 17/11/2020 - 15:30

W poniedziałek na platformie Crowdway.pl ruszyła internetowa zbiórka spółki Kombinat Konopny. Już w niespełna 40 minut od startu akcji padł nowy rekord polskiego współfinansowania udziałowego – na konto firmy założonej przez Macieja Kowalskiego, pioniera uprawy i przetwórstwa konopi w Polsce – wpłynęło 4,2 mln zł.

Narkotyki ukrył w maseczce

wt., 17/11/2020 - 15:10

Mundurowi z zespołu patrolowo–interwencyjnego legionowskiej komendy, pilnując bezpieczeństwa na terenie miasta zatrzymali poszukiwanego przez sąd 33-latka. Ponadto mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, które próbował ukryć w maseczce ochronnej.

Gang przemycał kokainę zaszytą w piersiach kobiet

wt., 17/11/2020 - 15:00

Policja kolumbijska ogłosiła sukces w walce z wyspecjalizowanym gangiem narkotykowym z Medellin. Członkowie grupy Los Cirujanos (Chirurdzy) wszczepiali kobietom w piersi i łydki implanty wypełnione rozpuszczoną kokainą

Strony

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2020
design: Metta Media