Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

REKLAMA

hyperreal.info news

Subscribe to Kanał hyperreal.info news hyperreal.info news
Hyperreal - site for freedom
Zaktualizowano: 10 min. 21 sek. temu

Medyczna marihuana nie leczy problemów ze snem? Nowe doniesienia naukowców

6 godzin 40 min. temu
Marihuana lecznicza może nie złagodzić problemów ze snem u osób cierpiących na przewlekły ból w dłuższej perspektywie. Dzieje się tak, ponieważ często użytkownicy mogą budować tolerancję na jej działanie wywołujące sen, jak sugerują wstępne badania.

Zwierzęta chorują po marihuanie

7 godzin 10 min. temu

Marihuana może wywoływać u ludzi przyjemne odczucia, ale dla zwierząt domowych może okazać się niebezpieczna, a nawet śmiertelna.

Dwa nowe kannabinoidy mogą zmienić nasze rozumienie efektów marihuany!

7 godzin 40 min. temu
Włoscy naukowcy odkryli dwa nowe kannabinoidy: Δ9-THCP oraz CBDP, które oddziałują znacznie silniej na receptory CB1 i CB2 od dobrze znanych związków: THC i CBD. W trakcie testu farmakologicznego pierwszy z nich wykazał właściwości hipomotoryczne, znieczulające, kataleptyczne i hipotermiczne, co naukowcy zinterpretowali jako dowód na jego kannabimimetyczność.

Podlaskie: Kobieta trafiła do szpitala po zjedzeniu naleśnika z marihuaną, zatrzymany jej syn

8 godzin 20 min. temu

Matka 28-latka trafiła do szpitala po zjedzeniu naleśnika, w którym była marihuana; syna kobiety zatrzymano - podała we wtorek podlaska policja. W mieszkaniu i aucie znaleziono też 300 gramów marihuany.

Chciał sprzedać policjantom marihuanę…

śr., 22/01/2020 - 09:30

Niecodzienna sytuacja miała miejsce na jednej z wrocławskich ulic. Policyjni wywiadowcy zostali zaczepieni przez ,,dilera’’ chcącego sprzedać im marihuanę.

L4 dla alkoholika. Polacy spędzili milion dni na zwolnieniu chorobowym przez picie

śr., 22/01/2020 - 09:00
L4 jest coraz częściej wydawane osobom, które mają problem ze spożywaniem alkoholu. Polacy spędzili na L4 ponad milion dni w 2018 roku z powodu zaburzeń związanych z piciem alkoholu. Za trzy pierwsze kwartały 2019 roku ta liczba wyniosła ok. 580 tysięcy - informuje “Gazeta Wyborcza”.

Dopalacze: 100 tys. zł grzywny za handel nielegalnymi substancjami

śr., 22/01/2020 - 08:50

Za handel takimi substancjami może grozić do 100 tys. zł grzywny. Będzie to wykroczenie.

Ostatnia podróż Mikołaja. Dlaczego 15-latek nie żyje?

śr., 22/01/2020 - 08:20
15-letni Mikołaj ze Strzelina na Dolnym Śląsku wyszedł na pociąg 27 grudnia. Z domu dziecka, w którym przebywał zaledwie od 48 godzin, miał jechać do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szklarskiej Porębie, gdzie walczył z uzależnieniem od narkotyków. 1 stycznia został znaleziony martwy.

Tak działa rynek dopalaczy we Wrocławiu. Przywożą je kurierzy

wt., 21/01/2020 - 12:07

Nawet milion złotych miesięcznie wydają wrocławianie na dopalacze, sprzedawane przez jedną z dwóch gangsterskich ekip, zaopatrujących miasto w śmiertelnie groźne dla zdrowia i życia środki odurzające.

Kierowca pod wpływem narkotyków przez kilkanaście godzin uciekał policjantom

wt., 21/01/2020 - 08:20

Sulechowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który ukradł paliwo a potem przez kilkanaście godzin uciekał policji. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa, ucieczkę przed policją, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem. Kierujący stracił prawo jazdy. Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego aresztowanie.

W niderlandzkim samolocie znaleziono 82 kilogramy kokainy

wt., 21/01/2020 - 07:50
Na pokładzie statku należącego do niderlandzkich linii lotniczych odnaleziono 82 kg narkotyków. Samolot został przeszukany na lotnisku w Buenos Aires, a w efekcie aresztowano siedem osób.

Chiny: skanowanie twarzy przy wykupie leków na receptę

pon., 20/01/2020 - 19:10

Szanghaj zainstalował oprogramowanie do rozpoznawania twarzy w terminalach wydających leki w ośrodkach zdrowia i aptekach. Ma to zapobiec nadużyciom przy zakupie leków, zawierających środki narkotyczne.

MZ nie ma w planach zmiany odpłatności za medyczną marihuanę

pon., 20/01/2020 - 19:00

Zgodnie z rejestrem surowców farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium RP jest pięć surowców farmaceutycznych przeznaczonych do sporządzania leków recepturowych w aptece wydanych dla dwóch pomiotów odpowiedzialnych: Aurora Deutschland i Canopy Growth Polska.

Cooler Master zmienia opakowanie. Rodzice rzekomo myśleli, że to dopalacze

sob., 18/01/2020 - 16:30

Na twitterowym profilu Cooler Master pojawiła się informacja o pozornie mało istotnej zmianie. Firma postanowiła zmienić opakowanie pasty termoprzewodzącej tak, aby nie przypominało strzykawki, Dlaczego? Bo ponoć wielu rodziców nastoletnich użytkowników sądziło, że to narkotyki.

Inna strona "Narcos": jak Escobar omotał futbol

sob., 18/01/2020 - 09:00

Piłce kibicował i wkładał w nią miliony. Dla niej korumpował, bawił się, a potem zabijał. Kolumbia do dziś z trudem odkleja się od gęby Pablo Escobara i tego jak najpotężniejszy boss narkotykowy świata omotał tamtejszy futbol.

Matka karmiła niemowlę narkotykami?

sob., 18/01/2020 - 08:30

Śledczy przyznają, że nigdy dotąd nie spotkali się z tak szokującym przypadkiem. Elbląska prokuratura zarzuciła matce 9-miesięcznego dziecka narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że kobieta karmiła malucha narkotykami.

Nie ma medycznej marihuany – pacjenci odsyłani z kwitkiem

sob., 18/01/2020 - 08:00

Lekarze przepisują medyczną marihuanę, ale pacjenci nie mogą zrealizować recept. Powodem jest brak suszu w całej Polsce. Przedstawiciele producenta twierdzą, że popyt przewyższył podaż – podaje wyborcza.pl.

UK stoi w obliczu "śmiertelnego kryzysu" uzależnień od leków przeciwbólowych

pt., 17/01/2020 - 18:50

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii w ciągu 5 lat mogą być uzależnieni od środków przeciwbólowych na tak wielką skalę, jak obywatele Stanów Zjednoczonych - ostrzegają lekarze.

Z powodu marihuany niebo zapłonęło fioletem - ale nie w takim sensie, o jakim mogliscie pomyśleć

pt., 17/01/2020 - 08:30
W mglisty poranek niebo nad Snowflake w Arizonie rozświetliła dziwna, fioletowa łuna, której źródłem okazało się światło z pobliskiej uprawy konopi.

Narkotyki miały trafiać do pseudokibiców

pt., 17/01/2020 - 07:30

Sześć zlikwidowanych plantacji konopi innych niż włókniste, zabezpieczone ponad 9 kilogramów marihuany oraz zatrzymane 3 osoby to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców.

Strony

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2020
design: Metta Media