Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

2c-i : "naspeedowane króliczki atakują" - podstawowe informacje v. 2.0

2c-i : "naspeedowane króliczki atakują" - podstawowe informacje v. 2.0

2C-I

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-jodofenetyloamina

W roku 2001 zainteresowały się nią wytwórnie chemiczne \'szarej strefy\' szukające legalnej substancji podobnej do 2C-B. Zaczęto ją sprzedawać na coraz wiekszą skalę, substancja zdobyła uznanie i ciągle powiększającą się popularność. Wkrótce zaczęto ją sprzedawać w duńskich smartshopach pod nazwą "Soma", co jednak spowodowało szybką delegalizację tej substancji w tym kraju.

Dostępność: W Danii substancja ta jest nielegalna od 2001 roku. Również w Niemczech wpisali tą substancję na listę nielegalnych środków odurzających do najwyższej kategorii w 1999 roku. Obecnie


W latach 1998 –2002 w ramach wspólnego działania poddano ocenie ryzyka pięć nowych narkotyków

syntetycznych. W roku 2003 Komitet Naukowy EMCDDA uzupełniony o ekspertów wyznaczonych przez państwa członkowskie i przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europolu

i Europejskiej Agencji ds.Oceny Produktów Leczniczych (EMEA) przeprowadził ocenę zagrożeń dotyczącą czterech nowych narkotyków syntetycznych: 2C-I (2,5-dimetyloksy-4-jodofenyloetyloamina), 2C-T-2 (2,5-dimetyloksy-4-etylotiofenyloetyloamina), 2C-T-7 (2,5-dimetyloksy-4-(n)-propyltiofenyloetyloamina) oraz TMA-2 (2,4,5-trimetoksyamfetamina). W efekcie 27 listopada 2003 r. Rada przyjęła decyzję o poddaniu tych czterech związków chemicznych procedurom kontrolnym oraz sankcjom karnym w 15 krajach UE.


Decyzja rady dostepna jest tutaj: http://www.ms.gov.pl/ue/translation/32003D0847_pl.doc


Przez ostatnie 2 lata środek został wpisany do wykazu kontrolowanych środków przez kraje: Belgia(11/04), Francja (8/04), Finlandia, Grecja, Irlandia, Włochy (1/05), Portugalia (1/05), Szwecja (3/04) oraz Wielka Brytania (jako pochodna, patrz: Misuse of Phenethylamines Act)
Doustnie:

dawka:

Lekko

7.5-12.5mg

Średnio

12.5-20mg

Mocno

20-30mg

Donosowo:

dawka:

Lekko 5-7.5mg
Średnio 7.5-10mg
Mocno

10-15mg

Metody spożycia


2C-I jest bardzo gorzkie w smaku. Można jednak się przełamać i przepić proszek, można także włożyć do kapsułek i połknąć. Polecam jednak bardzo rozpuszczenie substancji w wódce, po pierwsze metoda ta jest najwygodniejsza - smak jest zniwelowany, wódka nabiera smaku wódki ziołowej; po drugie - alkohol ma bardziej dyskretny charakter niż biały proszek; po trzecie - efekty ładują się znacznie wcześniej (już po ok.20 minutach) i po czwarte - znacznie łatwiej jest odmierzyć dawkę, bez specjalnej aparatury (np. rozpuszczamy 50mg w 100ml spirytusu, otrzymując w 1mg/2ml alkoholu, itd.... w zależnosci od gustu).


Przy próbach wciągania tej fenetyloaminy do nosa pieczenie jest bardzo intensywne i nieprzyjemne. Efekty pojawiają się szybciej, ale trwają krócej(4-8h). Potrzebna dawka jest nieznacznie mniejsza. Generalnie nie polecam tej metody, efekty są mniej przyjemne niż przy podaniu doustnym. Stymulacja jest bardziej zauważalna, zmniejszają się za to efekty psychodeliczne. Poza tym istnieje większe ryzyko przedawkowania 2C-I w ten sposób.
Efekty


Podczas gdy niektórzy uważają 2C-I za niesamowity psychodelik, inni wręcz przeciwnie uważają, że 2C-I jest trochę przereklamowane. Różne osoby inaczej reagują. Dla niektórych 2C-I to tylko lekki psychodelik i mocny stymulant, dla innych to psychodeliczny raj. Zależy czego szukasz. Generalnie spostrzegłem, że 2C-I podoba sie osobom które dobrze się czują z MDMA, natomiast osobom dla których rajem są mocne psychodeliki jak LSD, grzyby - raczej nie obdarzą zaufaniem tej substancji. Także podatność na substancję waha się pomiędzy użytkownikami. Pewien procent osób odczuwa bardzo intensywne efekty już przy 12mg, chociaż dla wielu osób potrzebne jest aż 20mg, aby uzyskać pełne psychodeliczne efekty. Spotkałem się z osobami, które twierdziły, że poza amfetaminopodobnym działaniem nic nie odczuły. Tutaj tylko i wyłacznie problemem jest dawka (ewentualnie czystość substancji), słyszałem o osobach które aby sie przełamać w psychodeliczne efekty potrzebowały nawet 40mg (Know yourself). Przy dawkach poniżej 10mg, jedynie da się uzyskać efekt stymulacyjny, którego wiele osób nie odróżniłoby od amfetaminy. Efekty empatogenne są podobne do większości psychodelicznych fenetyloamin (daleko jednak do empati uzyskiwanej przez MDMA), do tego pojawiają się mocne powidoki, falowania i fraktale. Wizualnie 2C-I jest bardzo potężne (odkryto synergiczne działanie z alkoholem, który znacznie potęguje halucynacje wizualne). Większe dawki wzmacniają wizualny efekt, jednak dodatkowo zwiększają się efekty uboczne i nie wiele osób tak naprawde poleca dawki powyżej 20mg. Podróż jest dosyć długa, efekty kulminacyjne trwają 4-6h, a cała podróż trwa od 8 do 12 godzin.


Największą wadą 2C-I jest nadmierna stymulacja. W wyższych dawkach staje się naprawdę niebezpieczna. Jeżeli miałbym określić 2C-I najlepiej jak umiem, powiedziałbym, że 2C-I działa jak polączenie LSD i MDMA z końską dawką amfetaminy.

Efekty uboczne


Mogą pojawić się nudności, rzadko wymioty - choć te zdarzają się w większych dawkach, nieprzyjemna stymulacja, szczękościsk. Następnego dnia mogą pojawić się bóle głowy, depresja, zmęczenie, bóle mięśni jak przy inny fenetyloaminach. Standardowo, 2C-I nie powoduje depresji w czasie następnych dni po zażyciu jak swój kuzyn w tabletkach ekstazy, istnieje jednak wyczerpanie fizyczne i psychiczne, troche apatia i senność. Długoterminowych efektów ubocznych, które możnaby przypisać 2C-I jak dotąd nie stwierdzono.

Z innymi substancjami...


Alkohol - Synergia, bardzo dobre połączenie, występuje specyficzne oddziaływanie tych substancji na siebie. Wizualnie 2C-I jest znacznie spotęgowane, przy czym jest się bardziej odpręzonym i oddanym lotowi. Nie przekraczaj oczywiście ustalonej dla siebie dawki, wysokie ilości mogą skończyć się fatalnie...


Konopie - Synergia, konopie współgrają z fenetyloaminami, efekty wizualne są trochę bardziej dynamiczne, istnieje jednak problem zwiększonej paranoji i nieprzyjemnych wkrętów.


MDMA (Ekstazy) - Bardzo dobre połączenie, spotkałem się z głosami, że najlepiej spożyć MDMA po 4-5h od wrzucenia 2C-I.


opracował: Black Panther

Ocena: 
chemia: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2022
design: Metta Media