Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

ruta stepowa

Roślina trwała z rodziny Zygophyllaceae, sukulent. Rośnie do pół metra wysokości. Liście jasno zielone, sukulentyczne, osiągają 2,5-5cm długości. Łodyga wygina się zygzakowato, drewnieje, rozszczepia się na wiele gałęzi. Kwiaty białe, 5-płatkowe, zazwyczaj 2.5-3cm średnicy.
Owoc to 3-komórkowa mała kapsułka, na początku zielona, kiedy dojrzeje zmienia kolor na brązowy. Nasion w owocu jest wiele, są ciemnobrązowe o wymiarach 3-4x2mm. Roślina występuje w północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie aż po Indie oraz na terenach śródziemnomorskich (Włochy, Hiszpania, Grecja). Naturalizowana także w południowo-zachodnich Stanach oraz w Australii.

Nasiona oraz korzeń zawierają beta-karboliny: Harmalina, Harmina, Harmalol, Harman, a także Isopeganina, Dipegen, Vasicinon, Deoxyvasicinon (Duke, 1992) oraz śladowe ilości Tetra-hydro-harmaliny (Holmstedt, 1982). W przeciwieństwie do Banisteriopsis Caapi (liany używanej w Ayahuasca), której głównym psychoaktywnym składnikiem jest Tetrahydroharmina, za działanie Ruty odpowiada głównie Harmalina, której zawartość w nasionach wynosi 3-6%. 

Duch Ruty stepowej jest postacią męską, "nauczycielem", bardzo przyjaznym, humorystycznym gawędziarzem.
Przybiera postać Mongolskiego wojownika w złotej zbroi.
Jego sojusznicy:
- Magiczne grzybki
- Rośliny zawierające LSA
- Rośliny zawierające DMT
- Konopie
Jego wrogowie:
- Rośliny atropinowe (bieluń, lulek, pokrzyk...)

zrodlo: hyperreal.info 

Ruta stepowa działa jako MAOI (Inhibitor MonoAmino-Oxydazy), dlatego przy jej stosowaniu nie wolno spożywać niektórych produktów, szczególnie tych bogatych w Tyraminę. 3g nasion skutecznie działają jako MAOI. Odnośnie dawek psychoaktywnych, niektórzy mają mniejszą, a niektórzy większą tolerancję b-carbolin. Dla mnie osobiście już 3g prowadzą do efektów psychoaktywnych, podczas gdy inni po 10g nic nie odczuwają. Nie wiadomo co powoduje takie rozbieżności. Przede wszystkim jednak nasiona trzeba bardzo dobrze zmielić w młynku, po czym sproszkowaną rutę zalać wodą z sokiem cytrynowym, witaminą C lub czymkolwiek kwaśnym. Następnie pozostawić na kilkanaście minut i wypić. Smak jest jednak tak ohydny, że często w połowie picia mamy myśli aby odpuścić sobie ten wywar. Najlepszym sposobem na zmniejszenie dolegliwości smakowych i zapachowych :) jest zatkanie nosa palcami i pociągnięcie kilku szybkich łyków, po czym natychmiastowe popicie jakimś sokiem, aby zabić smak. Generalnie małe dawki ok. 5g powodują trip trochę podobny do marihuany. Po około 40 minutach ruta uderza nagle i stan intoksykacji szybko rośnie w intensywności. Trudno jest opisać samo przejście w stan intoksykacji. Dzieje się to naprawdę szybko, objawia się dziwnym myślotokiem, problemami z pamięcią krótkoterminową, euforią i lekkimi zmianami w polu widzenia, następnie pojawiają się abstrakcyjne myśli, kolory są intensywniejsze, przy zamkniętych oczach mogą się pojawić wizuale(CEV) oraz bardzo ciekawe uczucie rozpływania się. Pierwsza podróż może być mocnym przeżyciem, jednak następne człowiek uczy się już kontrolować. Gdy dawkę zwiększa się do ok. 10g efekty są znacznie silniejsze, pojawiają się problemy z utrzymaniem równowagi, wymioty, myśli są jeszcze bardziej abstrakcyjniejsze, gdy spojrzymy na jaskrawe światło i odwrócimy szybko wzrok, powidok jest dosyć znacznie zauważalny (szczególnie w nocy). Bardzo szczególnym odczuciem charakteryzuje się stan przy zamkniętych oczach. Zmysły odłączają się od świata zewnętrznego i jeżeli tylko nic nie będzie nas rozpraszało, możemy się spokojnie położyć i rozpocząć podróż do zaświatów. W jeszcze większych dawkach w postaci ekstraktu z 15-25g ruty, mogą pojawić się rzeczywiste halucynacje, postacie wychodzące ze ścian, głosy, czarno-białe wizuale... Jednak tak wysokie dawki mogą okazać się neurotoksyczne!

zrodlo: hyperreal.info   

Jesli chcesz uzyc ruty jako MAOI wystarczy 3-5g, w celu uzyskania efektow psychodelicznych od 3-28g (takie dawki moga byc toksyczne).

Psychodeliczne dzialanie ruty utrzymuje sie od 3-6 godzin.

Ruta stepowa jest MAO Inhibitorem (Inhibitor Monoamino-Oxydazy). MAO metabolizuje serotoninę, norepinefrynę oraz dopaminę. Hamując ten proces, wzrasta poziom tych neurotransmiterów w organiźmie. Przykładem może być Tyramina - aminokwas, który jest metabolizowany przez MAO. Przerywając ten metabolizm poziom Tyraminy we krwi wzrasta, oddziaływując na norepinefrynę i powodując wysokie nadciśnienie, ból głowy oraz wymioty. Oto żywność, której należy unikać podczas działania MAOI z uwagi na wysoki poziom Tyraminy i innych związków w nich zawartych:
- sery, mięsa, ryby (świeże ryby oraz kawior może być spożywany), napoje alkoholowe (piwa, wina) i bezalkoholowe, owoce, mleko i jogurty, zupy, kofeina w większych ilościach, żeń-szeń, wszystkie rzeczy fermentowane i stare.
Nie należy jej mieszać z żadnymi lekami, a szczególnie z grupy SSRI(Selective Serotonin Reuptake Inhibitor). Ruta stepowa jako MAOI działa także intensyfikująco na niektóre narkotyki, należy więc być ostrożnym mieszając te narkotyki pierwszy raz: LSD, meskalina, tryptaminy oraz rośliny sojusznicze (patrz niżej)... Jednak łączenie MAOI z niektórymi narkotykami może okazać się także tragiczne w skutkach i doprowadzić nawet do zgonu, oto niektóre spośród nich: Amfetamina, opiaty, kokaina, MDxx(extasy), efedryna, atropina i skopolamina, alkohol, DXM, GHB, Gałka muszkatołowa (w dawkach psychoaktywnych)...
W większych dawkach substancje zawarte w Rucie stepowej wykazują działanie neurotoksyczne, w małych dawkach jednak ta możliwość jest nieobecna.

zrodlo: hyperreal.info   

ostatnio

Pages

pierwszy raz

retrospekcja

popularne

komentowane

miks

przeżycie mistyczne

Subscribe to RSS - Ruta stepowa
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media