Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

ketamina

Ketamina - "wśród substancji psychoaktywnych klasyfikowana jako dysocjant psychodeliczny, lek używany w medycynie i weterynarii do znieczulania przedoperacyjnego. Farmakologiczne działanie ketaminy podobnie do dekstrometorfanu i fencyklidyny, lecz o wiele krótsze i pozbawione części ich efektów ubocznych" (pl wiki).

W Polsce narkotyk stosunkowo mało znany. W Wielkiej Brytanii, gdzie ketamina cieszy się stałą popularnością (szczególnie w kręgach "undergroundowych"), narkotyk sklasyfikowany jest w kategorii C - jego posiadanie i handel obłożone są najmniejszymi restrykcjami w trzystopniowej skali. W praktyce oznacza to, że zatrzymanie przez policję kończy się jedynie upomnieniem.

Ketamina nie wpływa zbytnio na odbiór muzyki. Można się spodziewać nieznacznego zawężenia zakresu spektrum dźwięków. Muzyka brzmi ładnie, ale nie do końca poprawnie i nie staje się "magiczna". Prawdopodobnie będziesz tracić niektóre częstotliwości. Słuchaj łagodnej muzyki z psychedelicznymi motywami, utrzymując volume trochę ciszej niż zwykle, bowiem twoje postrzeganie głośności będzie bardziej wrażliwe. Najczęściej zauważalnym efektem są wizuale w półmroku. Dotyk jest wyjątkowy. Zapachy i smaki znikają. Nie spodziewaj się gadatliwości, chociaż będziesz w stanie mówić. Spodziewaj się ogólnych refleksji, ale niekoniecznie wyjątkowej wrażliwości emocjonalnej. 

Ze względu na działanie anestetyczne, K może wywoływać szeroki zakres efektów w zależności od dawki. Dawka liniowa (line dose) to taka, kiedy pacjent traci zdolność pojmowania/odczuwania podstawowych zmysłów. Kolejnym etapem jest dawka, kiedy pacjent całkowicie traci świadomość. Zwykle dojadanie nie jest wskazane i nie ma sensu dojadać później niż 10 minut po pierwszej dawce. Toleracja na ketaminę rośnie i potrzeba kilkunastu tygodni przerwy, by powrócić do pierwotnych ilości. Najczęściej efekty są liniowe z dawką, a najlepszy stan osiągniesz przy małych dawkach.

  • DOUSTNIE Dawka liniowa to ok 1mg/lb. masy ciała (lb. = 1 funt, 1 funt masy = ok. 450g). Dawki anestetyczne - powyżej 4.0mg/lb.  Powyżej dawki liniowej, zwiększanie dawki nie wywołuje znaczącego wzrostu efektów psychedelicznych, natomiast bardziej kasuje pamięć krótkotrwałą. Typową dawką jest 300-350mg dla średniej wagi kobiety i 350-275mg dla średniej wagi faceta. Dawka minimalna, 150-175mg powinna wywołać dobre psychedeliczne doświadczenie.
  • DOMIĘŚNIOWO Line dose rozpoczynają się prawdopodobnie od 0.4mg/lb. Dawka anestetyczna domięśniowa to ok. 1mg/lb. Powinno się wykonywać dwie iniekcje zamiast jednej. Sterylność buteleczki i igły jest konieczna. 100mg zwykle jest dobrą ilością przy podaniu domięśniowym. Spodziewaj się bólu w miejscu nakłucia przz kilka dni, a nawet tygodni.
  • DOŻYLNIE Nie zalecam takie sposobu podania, pomimo że czytałem o pomyślnych tripach wywoływanych w ten sposób. Przy podaniu dożylnym najprawdopodobniej stracisz motorykę zanim skończysz wstrzykiwać ketę w żyłę, dlatego lepiej się tego wystrzegać.
  • DONOSOWO Dawki nosowe są wysoce nieliniowe, obok doustnych i domięśniowych. Dla dawek liniowych (line dose), podanie doustne jest prawdopodobnie lepsze niż donosowe. Dawka liniowa donosowo to ok. 1.0mg/lb., minimalna dawka to 0.25mg/lb., jednak taka dawka wywoła krótkie efekty, które będą inne niż przy podaniu doustnie. 75-100mg będzie najlepszą dawką dla większości osób. Ketamina jest w miarę komfortowa przy takim sposobie podania.

Podana domięśniowo, ketamina wejdzie w czasie krótszym niż 2 minuty. Doustnie, przy średnio wypełnionym żołądku, efektów spodziewaj się po 15-20 minutach; przy pustym żołądku - po ok. 5 minutach. Dawki wciągane nosem zaczynają działać po 5-10 minutach. Należy założyć, że będzie się pół świadomym przy dawce liniowej przez ok. godzinę przy podaniu domięśniowym i trochę dłużej przy podaniu doustnym. Powrót jest szybko, po ukończeniu działania "line dose" i w ciągu ok pół godziny wrócą ci wszystkie zmysły. Kiedy spożywa się ketaminę gembowo, łagodny trip będzie utrzymywał się przez 2-3 godziny, co może prowokować do fajnej zabawy. Będziesz się czuł lekko, patykowato, niewyraźnie przez kilka godzin, and may be somewhat light-headed, though not incapacable the following day. Gaz rozweselający szybko zatrzymuję fazę ketaminową, pomimo tego, że sam jest anestetykiem.

Przedawkowanie ketaminy znieczuli cię jak na stole operacyjnym. Będzie to strata czasu, bo zupełnie nic nie zapamiętasz, a jedynym efektem przypominającym o ketaminie będzie ból żołądka. Dawka niebezpieczna jest dużo większa od tej anastetycznej i wynosi ok. 10mg/lb. Ketamina nie powinna być mieszana z depresantami oddychania, jak np. alkoholem, barbituranami i benzodiazepinami (valium). Ketamina nie "gryzie się" z LSD, gazem rozweselającym, DXM, MDMA, choć nie polecamy mieszania, a co więcej - nie jest to potrzebne, bowiem keta jest naprawdę konkretna. Niektórzy heroiniści opowiadali, że opiaty nasilają działanie ketaminy nawet przy małych dawkach, ale mieszając je ryzykujesz zapaścią układu oddechowego. Ketamina nie ma działania synergicznego z innymi halucynogenami. Podtlenek azotu może być wspomagającą używką przy górkach i dołkach po kecie. Niezaprawieni tripowicze mogą poczuć się przytłoczeni tripem po kecie, chociaż jak już pisaliśmy, strach po kecie to nie prawdziwy strach (jaki np. pojawia się po LSD, czy grzybach). Nie powinno się jeść podczas tripu, najlepiej tripować ze znajomymi którzy wiedzą co się z tobą dzieje.

Brak zdjęć :-( Może coś nam podeślesz?

pierwszy raz

retrospekcja

popularne

komentowane

miks

przeżycie mistyczne

Subscribe to RSS - Ketamina
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media