Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

ayahuasca

Ayahuasca [czytać: ajałaska] - "liana duszy", "pnącze dusz" w języku keczua, używanym przez południowoamerykańskich Indian. Inne nazwy to: yagé, natema, caapi oraz huaraca. Rytualny psychodelik zażywany w formie napoju. Ayahuasca składa się z dwóch substancji. Jedną z nich jest DMT zawarte w roślinach z gatunków Acacia sp. oraz Mimosa sp. Drugą częścią ayahuaski jest inhibitor MAO, harmalina zawarta np. w nasionach ruty stepowej (Peganum harmala). Jednak najczęstszą kombinacją roślin, którą stosują południowoamerykańscy szamani do przyrządzenia wywaru jest Banisteriopsis caapi (zawierająca inhibitor MAO, MAOi) oraz Psychotria viridis lub Diplopterys cabrerana (zawierające DMT).

Ayahuasca po dziś dzień stanowi nieodłączny element życia duchowego wielu plemion mieszkających w górzystych rejonach lasów deszczowych Ameryki Południowej. Napływający do basenu Amazonki przybysze chętnie przejęli błogosławieństwa ayahuaski, posiłkując się wizjami psychodelicznymi w swych praktykach uzdrowicielskich. 

  zrodlo: ´´Pokarm Bogow´´ Terrence McKenna, wikipedia.pl 

Przeżycia wywołane przez ayahuaskę obejmują niezwykle wielobarwne wizje, wyraźnie podatne na jakiekolwiek, choćby nawet najcichsze, dźwięki. Wrazenie rozpuszczenia ego; komunikacji z innymi wymiarami, bytami, wewnetrzna akceptacja siebie i swiata,  lacznosc z Wszechswiatem, dzialanie oczyszczajace i terapeutyczne, zaburzenia odbierania uplywu czasu.

 zrodlo: ´´Pokarm Bogow´´ Terrence McKenna, erowid.org

Brak informacji :-(

Calkowite dzialanie:  4-8h

Wejscie: 30-45min 

Szczyt: 1-2h

Zejscie: 1-2h

Efekty po: 1-8h

 

zrodlo: erowid.org 

Czesto wystepuja wymioty po przyjeciu napoju, co mozna uznac za oczyszczenie. Moze pojawic sie strach/paranoja, nieprzyjemne odczucia cielesne; dreszcze, problemy z chodzeniem.

zrodlo: erowid.org 

Subscribe to RSS - Ayahuasca
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media