Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

e tips

e tips

Jeśli zażywasz E po raz pierwszy, przeczytaj to!
Ten tekst nie ma na celu zachęcić do wzięcia Extasy, ale jeśli zamierzasz to uczynić, powinieneś wiedzieć o paru przydatnych rzeczach, które uczynią twoje doświadczenie przyjemniejszym i bezpiecznym.
Uściski, E!


Nasi rodzice znaleźli siebie,
my odnajdujemy się wzajemnie


Zdrowie
Miej na uwadze swoją kondycję fizyczną. MDMA w poważny sposób obciąża twoje ciało. Zanim spróbujesz E, pozbądź się chorób i zmęczenia. Twoje serce, wątroba i nerki będą musiały pracować znacznie ciężej. Unikaj brania MDMA, jeśli zażywasz środki antydepresyjne. Równie ważne jest twoje zdrowie psychiczne. Jeżeli czujesz, że nie masz na to pełnej ochoty, jeżeli nie jesteś gotów na otwarcie się na samego siebie, jeżeli oddzielenie obrazu twojej psychiki od ciebie samego to zbyt wiele, nie bierz E.

Otoczenie
Znajdź otoczenie w którym czujesz się wygodnie i bezpiecznie. Duże imprezy i rave-party zdają się być ulubionymi miejscami na spotkanie z E, lecz jeżeli poczujesz, że nie możesz wytrzymać, znajdź doświadczoną lub trzeźwą osobę, która cię uspokoi. E nadaje się świetnie do wzięcia wraz zaufaną osobą, którą kochasz. E da wam możliwość odkrycia waszego związku i samych siebie (nie seksualnie). W domu, nalepiej zażywać w przestronnym wnętrzu, w którym czujesz się bezpiecznie i możesz pozwolić sobie na luz bez denerwowania sąsiadów. Innym miłym doświadczeniem jest wzięcie E na dworze, gdy panuje ciepła pogoda, a okolica jest miła. To co ważne, to poczucie, że będziesz mógł wyrażać siebie, bez przeszkód ze strony innych.

Dbanie o siebie
Jeżeli masz wątpliwości lub niepewności, lecz mimo to chcesz wziąć E, zażyj najpierw małą dawkę i odczekaj nieco ponad godzinę, zanim weźmiesz resztę (połowa zwyczajnej dawki zdaje się być wystarczająca dla nowicjuszy). W razie pragnienia, pij tyle wody, ile zapragniesz, ale unikaj alkoholu i innych narkotyków. Kiedy tańczysz, miej na uwadze, że twój organizm może doznać niebezpiecznego przegrzania, chociaż nie będziesz odczuwał żadnego dyskomfortu. Miej oko na swoich znajomych i spraw, by oni opiekowali się tobą. Witamina C i E może pomóc w zwalczeniu wycieńczenia. Pamiętaj, by po wszystkim dobrze się wyspać.

Opiekun
Jeśli zamierzasz brać w domu, znajdź osobę, która będzie się tobą opiekować. Niech będzie to ktoś, z kim czujesz się dobrze i komu nie wstydzisz się pokazać swoich uczuć i zmartwień.

Przygotowania
W domu, upewnij się, że nic nie będzie cię rozpraszać — telefon, drzwi, itd. Upewnij się, że wszyscy mają wygodne miejsca do siedzenia lub leżenia. W domu, czy na imprezie, koniecznie miej ze sobą dużo napojów i gumy do żucia, by uniknąć szczękania zębami. Załóż na siebie coś luźnego i lekkiego, ale przygotuj też ciepłe ubrania i koc, na wypadek, gdybyś musiał się rozgrzać. Zgromadź przedmioty, które z przyjemnością trzymać, wąchasz, czy oglądasz. Pozwól, by to coś się stało i podążaj za tym. Rób to, na co masz ochotę.

Czas
Pełne działanie MDMA trwa około 3-4 godziny, ale zarezerwuj sobie dobre osiem godzin do całego weekendu, by odzyskać siły i ogarnąć rozumem to, co się wydarzyło. To także doświadczenie, z którego możesz się czegoś nauczyć.
komentarze, sugestie lub pytania e-mailuj na adres: imarshal@calumet.yorku.ca


wiedza jest kluczem

P.S.: E! to moja ksywa

Ocena: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2022
design: Metta Media