Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

lophophora williamsii (meskalina)

Pejotl

Równolegle do zmian somatycznych odczuwane są silne zmiany w percepcji wzrokowej, nie występujące przy tego rodzaju środkach. Nazywamy je w wypadku lophophory efektami wizualnymi. Zjawiska te są niezwykłe zarówno, jeśli chodzi o barwy jak i o resztę doznań im towarzyszących. Są to:

—Efekty typu "halo" przedmioty, które obserwujemy otoczone są kolorowymi obwódkami, często zmieniającymi kolory lub dające barwne cienie.
—Zmiany intensywności kolorów, są one nie do opisania, kolory mają tak niezwykłe nasycenia i barwy jak nie z tego świata, niektórzy nazywają je "halucynacjami w Techni-colorze".
—Zmiany kontrastu, szczególnie konturów obserwowanych przedmiotów.
—Cienie, są trudnym do opisania doznaniem, przedmioty, na które patrzymy mają jakby kolorowe cienie, które są bardziej rzeczywiste niż realne obrazy.
—Zmiany kształtu i symetrii, pojawiające się i znikające powodują, że czasami mamy uczucie "pływania".
—Zaburzenia i zmiany w intensywności, czy szybkości poruszania się przedmiotów, często efekty kina typu stop klatka czy zwolnione tempo.
—Braki w kolorach, często występuje brak czerni czy bieli, oraz innych kolorów.
—Ciągłe zmiany intensywności zabarwienia obserwowanych przedmiotów.
—Wszystkie opisane powyżej efekty mają silne emocjonalne podłoże psychiczne, kolory bardziej czujemy niż widzimy, zaburzenia percepcji są odbierane jako naturalne zmiany i będący pod wpływem peyote jest przekonany o realności obserwowanych zjawisk.

Lecz najważniejsze w wypadku działania alkaloidów peyote są doznania emocjonalne głęboko poruszające psychikę i co udowodniono mające pozytywny wpływ terapeutyczny przy wielu zaburzeniach psychicznych. Są to: Silne poczucie dwoistości, miało ono znaczny wpływ na religijne użycie lophophory. Towarzyszy temu uczuciu silne, niemal namacalne przekonanie, że nie jesteśmy dłużej sobą. Wyraźnie odczuwana jest granica pomiędzy umysłem czy może lepiej duszą a ciałem. Wyraźnie odczuwamy, że możemy być przeniesieni w kogoś lub coś i stać się kimś lub czymś innym. Prowadzi to u osób zażywających peyote bez przewodnika i rytuału do depresji i utraty wiary we własną osobowość.

—Zaburzenie czasu i przestrzeni. Osoby będące pod wpływem peyote odczuwają silne "namacalne" zmiany czasu i trudności z określeniem trwania np. minuty. Czasami pojawiają się dziwne odczucia, że czas jest przenoszony z miejsca na miejsce. Percepcja przestrzeni ulega silnej deformacji, nie odczuwamy fizycznych realności. Część otoczenia może stać się lekka i duża część ciężka i mała.
—Zmiany w percepcji są trudne do opisania, ponieważ dotyczą efektów wywołanych tylko przez komponent alkaloidów lophophory. Należą do nich czucie kolorów i widzeniemuzyki, odbieranie znaczeń i przekazów płynących od przedmiotów nie mających najmniejszego znaczenia, kolorowe symfonie trudne do opisania, chwile uniesienia, które na pewno u Indian powodowały przekonanie o bezpośrednim kontakcie z Bogiem.
—Mieszanie się sensu i znaczenie otaczających zjawisk.
—Spowolnienie i osłabienie pamięci, utrudniona zdolność do odpowiedzi na pytania.
—Trudności w komunikowaniu się ze światem zewnętrznym przy jednoczesnej wielkiejpodatności na sugestię i hipnozę

Brak informacji :-(
Brak informacji o czasie działania :-( Może Ty coś wiesz?

—Nieznaczny wzrost ciśnienia krwi i tętna, zmiany te nie są zależne od przyjętej dawki.
—Znaczny wzrost "refleksu kolanowego".
—Rozszerzenie źrenic.
—Zaburzenia równowagi i utrudnione poruszanie się.
—Wzrost motoryki ruchowej i aktywności często powodujący objawy zniecierpliwienia.
—Szybkie pocenie się.
—Wzrost częstotliwości amplitudy oddechowej.
—Obniżenie temperatury ciała w pierwszych czterech godzinach, a następnie jej podwyższenie.
—Szybkie podwyższenie poziomu cukru zwłaszcza w pierwszej godzinie, wyrównanie
tego poziomu następuje między drugą a trzecią godziną.
—Obniżenie poziomu potasu we krwi.
—Zatrzymanie moczu.
—Wyraźne obniżenie produkcji leukocytów, zwłaszcza w drugiej i czwartej godzinie.
—Zmiany występujące w zapisie EEG związane z obniżeniem fal alpha.
—Zmiany skórne, gęsia skóra, dreszcze, duże dawki powodują wstawanie włosów.
—Zaburzenie wydzielania śliny.
—Napady ciepła i zimna.

zrodlo: hyperreal.info

Subscribe to RSS - Lophophora williamsii (meskalina)
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media