Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

przygotowywanie muchomora czerwonego do użytku

przygotowywanie muchomora czerwonego do użytku  • Zbierz muchomory samotnie rosnące, małe, z rozwiniętym kapeluszem (są mocniejsze) wyrywając całe grzyby palcami (nie używać noża!) z ziemi.

  • Oderwij trzon i sprawdź, czy w grzybie nie stołują się robaki. ;)

  • Susz kapelusze w cieniu, umożliwiając przewiew (np. susz je na północnym balkonie).

  • Wybierz i zjedz nieparzystą ilość wysuszonych kapeluszy (np. 3, 5) po czym popij je wodą. Powiedz rodzinie, żeby się nie martwiła jeśli nie będziesz obecny(a) przez kilka godzin, 1-3 dni, rok(!).


Od "tłumacza":: Zamiast jeść kapelusze "na sucho" można je "wypić". Należy zrobić z nich wywar (gotując przez jakiś czas w wodzie, a następnie oddzielając stałe pozostałości), po czym go wypić. Jednak jest to metoda dla prawdziwych "hard-core", gdyż smak tego trunku jest naprawdę "wspaniały".


Często po zjedzeniu grzybów występują mdłości, a w skrajnych przypadkach także wymioty. Z tego co wiem, dobrym lekiem (niestety, nielegalnym) przeciwwymiotnym jest Cannabis indica :) .


Próbowałem wielu sposobów na przygotowanie "działających" muchomorów... Z wielu metod tylko ta jest warta polecenia, gdyż tylko muchomory przyrządzone w ten sposób działały na mnie :).


Tłumaczenie nie jest dosłowne, bo nie ma takiej potrzeby. Jeśli ktoś chciałby poczytać oryginał - może go znaleźć na http://www.erowid.org w dziale "Amanita".

Ocena: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media