Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

efekty 2c-b

efekty 2c-b

2C-B występuje w postaci pigułek przyjmowanych doustnie. Należy do grupy fenyloetyloamin.Jak i z wieloma innymi substancjami psychedelicznymi opisane niżej efekty nie są takie same dla wszystkich, są badzo indywidualne i bazują na opisach osób, które brały środek, tak więc nie należy się nimi sugerować, że tak będzie na pewno. Może być zupełnie inaczej.

Działanie 2C-B opisuje się jako pośrednie między LSD i Ecstasy, ale to nie jest to samo, co kombinacja tych dwóch substancji. Efekty 2C-B są znacznie prostsze, mniej psychedeliczne i rozszerzające zmysły, niż LSD i grzybki, ale bardziej złożone i zindywidualizowane, niż efekty MDMA (ecstasy). 2C-B określa się czasami jako lekki psychedelik. Przeżycia pod 2C-B są bardziej wewnętrzne, nie są mistyczne, jak po LSD. Dominuje uczucie lekkości i spokoju.

Efekty 2C-B to halucynacje przy otwartych oczach (Open Eyes Visual - OEV), które zwykle określa się, jako przesuwanie się, poruszanie się, falowanie, "animacja" obrazu. Wszystko się postrzega jak z zewnątrz bańki mydlanej. Halucynacje przy zamkniętych oczach (Closed Eyes Visual - CEV) też są obecne i intensyfikują się wraz ze zwiększeniem dawki, ale są raczej spokojne, nie takie spektakularne, jak po LSD. Dużo osób mówi także o charakterystycznym "przesunięciu" kolorów, kiedy wokół przedmiotów postrzega się czerwoną lub zieloną aurę. Inna może też być gama widzialnych barw, tak jakbyśmy patrzyli na wszystko przez kolorowe okulary.

Ważnym składnikiem w 2C-B jest "podróżowanie" po własnym ciele. Wewnętrzny układ nerwowy staje się odczuwalny. Czuje się własne ciało od wewnątrz, przy pomocy 2C-B można czuć i diagnozować własne ciało i pracę układów wenętrznych.

Także podnosi się nastrój, chce się śmiać i czuje się potrzebę poruszania się, lekki efekt stymulujący. 2C-B jest znacznie mniej męczący jeżeli chodzi o "enegrię" niż MDMA, ale bardziej psychedeliczne. Niektórym preparat ułatwia komunikowanie się, innym trudniej staje się wyrazić własne myśli. Niektórzy użytkownicy stwierdzają rozluźnienie fizyczne i psychiczne, odpoczynek umysłu, niechęć do rozmyślania nad złożonymi problemami intelektualnymi.

2C-B jest bardziej "łatwy" niż MDMA czy LSD, ponadto można się nauczyć kierować jego efektami. Także w czasie jazdy zdarzają się szybkie i nagłe przejścia od stanu doznań bardzo głębokich do stanu prawie "trzeźwego" i z powrotem.

Niektórzy stwierdzają, że efekty 2C-B przypominaja czasami kombinacje emocji i seksualizmu, inni - mówią, że 2C-B jest bardzo nieseksualne. Alexander Shulgin pisze, że jeżeli naprawde efektywny afrodyzjak zostanie odkryty, to prawdopodobnie będzie chemicznie przypominał 2C-B.

Kilka osób stwierdziło problemy żołądkowe, lekkie nudności, nieprzyjemne wrażenie w układzie trawiennym. Zdarza się podwyższona produkcja śliny.

Okres zejścia efektów może przypominać stan grypy, ale bez charakterystycznych symptomów fizjologicznych.

Także występują typowe dla innych psychedelików problemy ze skupieniem uwagi, koordynacją, koncentracją, prowadzeniem samochodu itp. Wraz ze wzrostem dawki rośnie możliwość doznania uczucia strachu i emocji negatywnych.Darkruler na podstawie erowid.org


Ocena: 
chemia: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2021
design: Metta Media