Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

5-meo-dipt: informacje turystyczne v.1.1 :-)

5-meo-dipt: informacje turystyczne v.1.1 :-)

Nazwa chemiczna: 5-Metoksy-Diisopropyltryptamina; 3-[2-(diisopropylamino)etyl]-5-metoksyindol

5-MeO-DiPT jest psychoaktywną tryptaminą, którą odkrył Alexander Shulgin około 1980 roku. Od 1990 roku, zaczęła się jej sprzedaż przez wytwórnie chemiczne tzw.\'szarej strefy\'. Obecnie jest najbardziej rozpowszechnioną syntetyczną tryptaminą używaną do celów rekreacyjnych.

Slang: "Foxy Methoxy"; "Foxy"

Postać: Biały, drobny proszek o nieprzyjemnym indolowym zapachu i smaku. Aby zachować swoje właściwości powinien być przetrzymywany w szczelnym pojemniku, w ciemnym i zimnym pomieszczeniu.

Dostępność: 5-MeO-DiPT w roku 1999 została wpisana na listę nielegalnych środków odurzających w Niemczech do najwyższej kategorii. Całkiem niedawno (28 Styczeń 2003r) DEA (Drug Enforcement Agency) ogłosiła w stanie wyjątkowym wpisanie 5MeO-DiPT i AMT do najwyższej kategorii listy kontrolowanych substancji psychoaktywnych. Obecnie istnieje 30 dniowy okres ochronny, po którym posiadanie i sprzedawanie tych substancji w USA będzie karalne.

Dawkowanie:


lekko = 4-7mg


średnio = ok.8-15mg


mocno = 16-25mg


bardzo mocno = >25mg

Sposoby zażycia i efekty:


Najczęsciej 5-MeO-DiPT jest używana doustnie.


-doustnie: 5-MeO-DiPT wchodzi w ciągu pierwszej godziny od zażycia. W mniejszych dawkach (5-10mg) rozszerza zmysłowe doznania, działa przyjemnie jako afrodyzjak, może powodować euforię, poczucie dobrobytu, zmiany w percepcji muzyki, emocjonalne otwarcie. W większych dawkach powoduje efekty bardziej psychodeliczne, podobne do działania LSD ale zazwyczaj bez wizuali, może jednak wystąpic efekt \'powidoku\', rozjaśnienie pola widzenia, intensyfikacja natężenia kolorów czy zmiany percepcji kształtów. Podróż trwa od 4 do 6 godzin.


-donosowo: nieprzyjemny pieczenie w nosie jest znacznie odczuwalne, jednak działanie psychoaktywne następuje szybciej, jest krótsze, a nieprzyjemne efekty fizyczne są mniej odczuwalne.


-dożylnie: jest to podobno najprzyjemniejszy sposób zażycia 5-MeO-DiPT, ale trzeba być pewnym wysokiej czystości materiału. Działanie następuje prawie natychmiastowo, a efekty uboczne obserwowane przy doustnym podaniu są niewidoczne. Należy jednak uważać z dawkowaniem, gdyż nie jest to dobrze poznana metoda administracji tej substancji, 4mg powinny być odpowiednią dawką na pierwszy raz.

Wiele osób nie przepada za 5-MeO-DiPT, głownym powodem są efekty uboczne oraz mała wartość poznawcza. Nie jest to substancja pożądana przez doświadczonych psychonautów odkrywających pokłady swego umysłu.

Najczęstsze efekty uboczne: bóle brzucha, wymioty w większych dawkach, biegunka, nieprzyjemna stymulacja, napięcie mięśni, mimowolne ruchy jelit, bezsenność po użyciu.

Tolerancja: jest minimalna, taka sama dawka następnego dnia po zażyciu działa niewiele słabiej. Po 3 dniach tolerancja zanika całkowicie. Uzależnienie od substancji nie występuje.

Kombinacje:

2C-B - w połączeniu z 2C-B wizualne, zmysłowe i auralne efekty są nadzwyczajne i czasem aż przytłaczające. Fizyczne efekty uboczne i wymioty powinny być brane pod uwage przy eksploracji tego połączenia.

2C-T* - łączenie małych ilości okazało się zadowalające, jednak większe dawki prowadzą do nieprzyjemnej stymulacji.

DiPT - brak specjalnej interakcji.

DPT - Istnieje tutaj specjalna synergia. Jest to niesamowita kombinacja, nie do ogarnięcia przez nasze umysły, nie polecana początkującym eksperymentatorom.

DXM - w małych dawkach do 300mg DXM synergistycznie współgra z 5-MeO-DiPT, większe dawki powodują negatywne skutki. Lącząc te dwie substancje nawet w małych ilościach należy przygotować się na wymioty.

GHB - działa świetnie na zmniejszenie efektów ubocznych, pomaga także zasnąć w późniejszym etapie, z czym niektórzy mają problemy.

Harmina/Harmalina ("Foxyhuaska") - połączenie z betakarbolinami zabarwia doświadczenie wymiarem duchowym i odkrywczym. Taka kombinacja może być bardzo mocna.

Ketamina - jedna osoba opisała tą kombinację jako straszną i nieprzyjemną. Ketamina zazwyczaj tłumi efekty 5-MeO-DIPT.

Kokaina - bardzo pozytywna seksualnie kombinacja.

Konopie - podobnie jak z GHB, konopie obniżają siłę fizycznych efektów ubocznych i powodują podróż bardziej przyjemną. Pozytywna kombinacja.

LSD - LSD gra tutaj głowną rolę, 5-MeO-DiPT dorzuca nieprzyjemne efekty fizyczne i poszerza trochę \'trip\'.

MDMA (ekstazy) - dla niektórych jest to nieprzyjemna kombinacja, a dla innych wręcz przeciwnie.

Psilocybina (grzybki) - dobra, ale bardzo mocna kombinacja.


opracował: Black Panther


last update: 1.II.2003r


========================EOT=======================
Ocena: 
chemia: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2022
design: Metta Media