Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

[3-mmc] testy

detale

Substancja wiodąca:
Chemia:
Dawkowanie:
Od 50 do 400mg 3-MMC
Set&Setting:
Różny.
Wiek:
18 lat
Doświadczenie:
(w chwili testów)
Kofeina (codziennie)
Alkohol (z reguły przynajmniej raz na tydzień)
Nikotyna (czasami)
Marihuana (dość często)
Amfetamina (raz)
BB-22 (ok 15g mieszanki 1:30)
AB-FUBINACA (ok 20g mieszanki 1:30)
MXE (ok. 10 razy)
Pentedron (ok 10g)
a-PVP (ok 2g)
2C-P (4 razy)
3-MMC (najwięcej z wszystkich b-k, nie wiem ile)
5-MeO-MiPT (10 razy)
5-MAPB (dużo razy)
ETH-CAT (ok. 5g)
5F-AKB-48 (dużo razy)
Etylofenidat (ok 0,5g)
4-PO-DMT (2 razy)
4-MMC (3 razy)
5-MeO-DMT (2 razy)
Tianeptyna (Coaxil) (Kilkukrotnie)
2-FMA (parę razy)
Dextrometorfan (3 razy)
5-MeO-MALT (5 razy)
AKB-48 (parę razy)
Alliloeskalina (raz)
Dibutylon (dwa razy)
PV8 (trzy razy)
25C-NBOMe (trzy razy)
25I-NBOMe (dwa razy)

[3-mmc] testy

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

Przejdźmy więc do trzeciego już mojego podsumowania na temat kolejnej substancji z rodziny beta ketonów.Tym razem czas na moją ulubioną substancję z tej rodziny - 3-metylometkatynon / 2-metylamino-1-(tol-3-ylo)propanon, znany jako 3-MMC tudzież Metafedron. Jak wszystkie substancje z tej rodziny jest to organiczny związek chemiczny, pochodna katynonu, o działaniu stymulującym na ośrodkowy układ nerwowy. Blisko "spokrewniony" z Mefedronem (4-MMC). Stosowany jako stymulant i empatogen. Jego profil działania jest wyraźnie serotoninergiczny. Dostępny handlowo w postaci kryształków lub proszku, ma charakterystyczny zapach. Na dzień 01/01/2017 substancja jest legalna w Polsce. Jest to substancja wchodząca w skład tzw. dopalaczy, obecnie na rynku dostępna jako Research Chemicals, z angielskiego określana mianem tzw. Designer Drugs.

Z perspektywy obecnej - substancja do najsilniejszych nie należy, jednak jest najlepszą (opinia obiektywna) alternatywą dla Mefedronu. Przy pojedynczych aplikacjach nie wykazuje silnych właściwości ,,zjazdogennych", przy dłuższym stosowaniu mogą pojawić się objawy ,,dostawienne". Średnio silna stymulacja. Wywołuje dość silne uczucie euforii, jednak nie jest to typowy tzw. ,,nieogar" zauważany przy 4-MMC. Stymulacja energiczna zachodzi, jednak nie jest tak silna jak przy dopaminergicznych ketonach. Jeśli za wzór "euforii" w tej rodzinie przyjąć mefedron to działanie pod względem przyjemności, stymulacji a zwłaszcza euforii jest dość bliskie..Jako typowa substancja oddziaływująca na receptory serotoninowe (serotoninergik) powoduje dość dużą chęć przyjęcia większej ilości (dorzutki).Z pewnością można stwierdzić, że powoduje zmianę pracy serca (przyspieszone tętno), zwiększone ciśnienie zarówno (zwłaszcza) skurczowe jak i rozkurczowe. Na zjeździe ciśnienie lekko spada.Na pewno także da się zauważyć wyraźne działanie energetyzujące/odmulające, brak zmęczenia, brak łaknienia. Prawdopodobnie może wystąpić także zwiększona temperatura ciała, a na pewno zwiększenie potliwości.

Metafedron wywołuje:
- średniej mocy pobudzenie
 - dość silną euforię
 - silną empatię i otwartość
 - podniecenie
 - gonitwę myśli
 - rozszerzenie źrenic
 - umiarkowanie
- drżenie rąk
 - pocenie (jak w przypadku wszystkich beta ketonów)
 - zmiany temperatury ciała (z czym związane jest pocenie się i często odczuwanie zimna)
 - umiarkowane podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi i zaburzenia rytmu serca
 - umiarkowanie silne pragnienie przyjęcia kolejnej dawki
 - silne zaburzenia pamięci krótkoterminowej (zdarzało się, że ludzie przy mnie zapominali czemu zaczęli zdanie)
 - (umiarkowanie) szczękościsk
 - ból przy aplikacji donosowej (jednak mniejszy niż przy np. ETH-CAT'cie, Pentedronie czy a-PVP)
 - czasem, po ustaniu działania
- zawroty głowy
- z racji na serotoninergiczny profil działania, mogą wystąpić zaburzenia erekcji i ogólnej sprawności seksualnej 

Ocena:
+ Motywowanie do działania/Energia 5/10
 + Euforia 8/10
 + Empatia 7/10
 

+/- Brak łaknienia (nie zawsze występuje, słabiej niż przy ketonach dopaminergicznych takich jak np. Pentedron)

- W miarę silna stymulacja, mogą (ale nie muszą) wystąpić problemy ze snem
 - Odwadnianie
 - * Jeśli ma te same właściwości co inne z rodziny, to prawdopodobnie także dość mocno wypłukuje mikroelementy z organizmu
 - Wpływ na pracę serca i ciśnienie 
 

Osobiste spostrzeżenia/uwagi:
- Moim zdaniem przydało by się nie wrzucać tego naczczo, a po jakimś sensownym posiłku, bo potem mogą być problemy z jedzeniem (po pierwszym razie będziemy już wiedzieć).
 - Podobnie jak przy każdym stymulancie - trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu, zwłaszcza w ciepłe dni lub w klubie przy wysiłku fizycznym (tańcu).
 - Warto zadbać o kompleks witamin i/lub mikroelementów przy braniu tego.
 - Duża ilość dorzutek może być zjazdogenna, przy kolejnych dorzutkach windowanie dawki w nieskończoność z czasem zaczyna mijać się z celem.
 - Bardzo szybko występuje tolerancja, przy jednorazowym ciągu (jedna noc) można dojść już do dawek nawet 1g na raz. Jednak przy tak dużych ilościach mogą występować istotne zmiany w percepcji, problemy zdrowotne i zaburzenia zarówno psychiczne jak i motoryczne.
 

Zalecane dawkowanie:- na pierwszy raz najlepiej dawki 80-200mg, wraz ze wzrostem tolerancji można stopniowo zwiększać dawki, licząc się jednak z bardzo dużym obniżeniem samopoczucia i problemami zdrowotnymi po ustaniu działania substancji

Czas działania:Całość działania substancji z pewnością zamyka się w około 3h, od przyjęcia do pełni efektów w zależności od drogi podania może wachać się od paru minut do nawet pół godziny, najsilniejsze efekty ustępują z reguły po maksymalnie godzinie lub półtora, powoli zmniejszając siłę stymulacji.

Drogi podania:Najbardziej zalecaną drogą podania, najbardziej efektowną, a przy tym względnie bezpieczną (względem podania dożylnego) jest podanie DOUSTNE (a nie, jak w przypadku mefedronu - donosowe), dość dobrą metodą jest także przyjmowanie donosowe.Możliwe jednak są drogi podania dożylnego (IV), domięśniowego(IM) i doodbytniczego(PR).

Testy praktyczne:

Podejście 1: 100mg - sniff.Przed wyjściem na imprezę wysypuję samarkę (1g) na stół, dzielę na 10 części i przyjmuję 1/10 (czyli 100mg). Przez parę minut nic nie czuć, po chwili daje się lekko wyczuć stymulację i energię. Po około 10 minutach dołącza do niej euforia, która zaczyna rosnąć. W tej dawce nie jest to uczucie nahalne, idealne do podróży, niewykrywalne dla otoczenia i przyjemne dla głowy. Wyczuwalna silna chęć do rozmów, nieco mniejsza do wszystkich innych czynności, dość silna euforia (nie tak silna jak ta mefedronowa w odpowiadających dawkach). Euforia narasta do około 30 minuty po spożyciu, później utrzymuje się przez jakiś czas by potem łagodnie opuścić naszą głowę i zniknąć bez śladu.
+2h 200mg - sniff.Po dotarciu na imprezę decydujemy się z kilkoma znajomymi na walnięcie solidniejszej dawki. Przy tej ilości, nawet jako dobitce czuć wyraźniej oddziaływanie zarówno energetyzujące jak i euforyczne jak i empatogenne. Grająca muzyka była dla nas tym samym, czym światło jest w nocy dla owadów. Chęć tańczenia, rozmawiania i bawienia się była bardzo duża, jednak wciąż (jak w przypadku benzofuranów i mefedronu w większych ilościach) nie było efektu (moim zdaniem) nahalnej euforii przyćmiewającej umysł.Po tej dorzutce źrenice zostały wyraźnie powiększone.
+4h 100mg - sniff.Wyraźna poprawa nastroju i przypływ ubywającej euforii, jednak żaden z profili działania substancji nie wrócił już na poziom, który osiągnął po poprzedniej dawce. Najmniej wyczuwalny był efekt speedujący.

Podejście 2:200mg - sniff.Tym razem na pierwszy ogień poszła największa dawka. S&S: Urodziny koleżanki na działce. Umysł wyraźnie przyśpiesza razem z ciałem, co jest jednym z pierwszych zauważalnych efektów, chwile później dociera do niego chęć przebywania z ludźmi i rozmowy, zaraz po tym wlewa się na nas fala euforycznego działania Metafedronu. Taka ilość (2tyg przerwy po poprzednim używaniu Beta Ketonów) zapewniła mi prawie 2 godziny nieprzerwanej gadatliwości i odczucia bliskości z ludźmi.
Podczas tej samej imprezy walone było jeszcze kilka razy po 100-150mg w celu utrzymania działania substancji, jednak - jak prawie zawsze w przypadku substancji z tej rodziny - żadne z efektów nie powróciło do pierwotnej siły po dorzuceniu.

Podejście 3: 50-100mg - oral.Sypane na oko, przesypane do karteczki i wzięte na wyjście z kumplami. Tą drogę przyjęcia też trzeba było sprawdzić, wrzucone (nie zawijane w bombke) do ust, chwilę potrzymane i przełknięte, zapite piwem. Na efekty trzeba było czekać dłużej, jednak w momencie w którym dotarły - były one zadziwiająco mocne jak na tak małą dawkę. Szczególnie silna była euforia, najsłabszy zaś efekt stymulujący (energetyzujący).

Podejście 4:250mg - sniff.Tutaj rozpisywać się wiele nie będę, efekty podobne jak po 200mg poprzednim razem przyjmowania tą drogą. Prawdopodobnie ze względu na rosnącą tolerancję na substancje tej rodziny.

Podejście 5:400mg - sniff (z tolerancją).Nie zauważalna różnica między dawką 150-200 bez tolerancji, silna euforia, dość dobra stymulacja, paradoksalnie - mocniejszy peak, lecz krótszy czas działania substancji.

Podejście 6:250mg - oral (x2 w odstępie około 1h)Przyjęte w postaci bombki (chusteczka). Ładuje się około 20-30 minut, szybkie przejście z "lekkich" na "bardzo mocne" efekty. Dużo mocniej odczuwana stymulacja, euforia na poziomie wspomnianych wcześniej 400mg podanych donosowo. Druga dawka podana po godzinie podtrzymała silne działanie na kolejną godzinę. Słabsze efekty działania były odczuwane również dłużej niż przy aplikacji donosowej

Substancja wiodąca: 
Wiek: 
18 lat
Set and setting: 
Różny.
Ocena: 
Doświadczenie: 
(w chwili testów) Kofeina (codziennie) Alkohol (z reguły przynajmniej raz na tydzień) Nikotyna (czasami) Marihuana (dość często) Amfetamina (raz) BB-22 (ok 15g mieszanki 1:30) AB-FUBINACA (ok 20g mieszanki 1:30) MXE (ok. 10 razy) Pentedron (ok 10g) a-PVP (ok 2g) 2C-P (4 razy) 3-MMC (najwięcej z wszystkich b-k, nie wiem ile) 5-MeO-MiPT (10 razy) 5-MAPB (dużo razy) ETH-CAT (ok. 5g) 5F-AKB-48 (dużo razy) Etylofenidat (ok 0,5g) 4-PO-DMT (2 razy) 4-MMC (3 razy) 5-MeO-DMT (2 razy) Tianeptyna (Coaxil) (Kilkukrotnie) 2-FMA (parę razy) Dextrometorfan (3 razy) 5-MeO-MALT (5 razy) AKB-48 (parę razy) Alliloeskalina (raz) Dibutylon (dwa razy) PV8 (trzy razy) 25C-NBOMe (trzy razy) 25I-NBOMe (dwa razy)
chemia: 
Dawkowanie: 
Od 50 do 400mg 3-MMC

Comments

Czy ta substancja wyjdzie w multi-drag teście ? 

 

U mnie osobiście po około tygodniu od zarzucania 3-mmc nie wyszło nic na teście opioidowo-kokainowo-amfetaminowo-THC (6multi drug test).
Kumplowi po 3 dniach też nic nie wyszło.
Nie wiem jak z testami panelowymi w laboratoriach, które mają test na katynony.
Ale z tego co wiem to po 48h+ już nie powinien być pozytywny. 

Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że to może być prawdą.

Średnie te testy. Substancji nie ma co porównywać ze stuffem kiedyś, ale ostatnio miałem okazję jeść duże dawki tego i to praktycznie z dnia na dzień i powiem, że wszystko zależy od odpowiedniego dawkowania. Myślałem, że substancja nie wypierdala z butów, ale jednak zjedzenie dużej dawki oralnie i dosniffowanie albo nawet nie i człowiek nie wie co ze sobą zrobić i to jeszcze walone z dniem przerwy i z niezłą tolerką.

Let it go, free your mind ;)

Do zrobienia bardziej kompleksowych testów potrzebowałbym zapewne laboratorium, kilku dodatkowych testerów i znacznie więcej podejść, dawkowań, dłuższych ciągów i najlepij jeszcze personelu medycznego do sprawdzania efektów. Sorki, że nie mam tego <3

Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że to może być prawdą.

Szczerze mówiąc jest to moj ulubiony narkotyk mimo ze zabiera mi to co kocham... Sen i jedzenie :)

Jakieś problemy z pamięcią długotrwałą? 

 

Przy używaniu rekreacyjnym nawet w dużych ilościach nie zauważyłem niczego trwałego. Ale fakt faktem - nigdy nie byłem w 'ciągu' dłuższym niż dwa-trzy dni (dwu-trzy dniowa impreza), a poza imprezami zero jakichkolwiek używek :)

Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że to może być prawdą.

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media