Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

synestezja - substancje pozwalające wiedzieć kolory i słyszeć dźwięki.

detale

Substancja wiodąca:
Chemia:
Apteka:
Dawkowanie:
DXM - 300mg
2C-E - 25mg
4-ACO-DMT - 25mg
4- HO-MET - 25mg
Rodzaj przeżycia:
Set&Setting:
DXM - pomieszczenie, 2C-E - Otwarta przestrzeń, 4-ACO-DMT - mój pokój, 4-ho-met - las.
Wiek:
19 lat
Doświadczenie:
Stymulanty:
+ Kofeina ( czasami )
+ Piracetam ( kilka razy )
+ Nikotyna ( papierosy : 1 raz , tabaka: 3 razy )
+ Pseudoefedryna ( 1 raz )
+ 3,4 DMMC ( 1 raz i o ten 1 za dużo )
Depresanty:
+ Alkohol ( często )
+ GBL ( kilkanaście razy )
+ Oxazepam ( 1 raz )
+ Alprazolam ( 2 razy )
+ Belergot ( kilka razy )
+ L'Opium ( 1 raz )
Psychodeliki:
+ Marihuana ( kilkanaście razy )
+ Haszysz ( 1 raz )
+ Kocimiętka ( kilkanaście razy )
+ Tujon ( 1 raz )
+ Podtlenek azotu ( 1 raz )
+ Dekstrometorfan ( 2 razy , w tym 1 raz próba uczuleniowa )
+ 4-AcO-DMT ( 1 raz )
+ 4-HO-MET ( 1 raz )
+ JWH-210 ( kilkanaście razy )
+ 2C-E ( 1 raz )
Niesklasyfikowane:
+ 5-HTP ( 2 miesiące terapii )
+ Bk-MDMA ( 1 raz )

synestezja - substancje pozwalające wiedzieć kolory i słyszeć dźwięki.

 

Synestezja - stan lub zdolność, w której doświadczenia jednego zmysłu wywołują również doświadczenia, charakterystyczne dla innych zmysłów. Zjawisko synestezji dobrze oddaje powiedzenie: "słyszeć kolory i widzieć dźwięki". Przykładowo odbieranie niskich dźwięków wywołuje wrażenie miękkości, barwa niebieska odczuwana jest jako chłodna, obraz litery lub cyfry budzi skojarzenia kolorystyczne itp.

Zjawiska synestezji doświadczyłem wiele razy. Zawsze było to wspaniałe przeżycie, jednak w zależności od substancji miało ono często różny charakter.  W tym raporcie postaram się ukazać podobieństwa i różnice pomiędzy synestezją powodowaną przez rozmaite narkotyki.

 

DXM ( 300 mg )

 -> Przy zamkniętych oczach znalazłem się w dziwnym, opuszczonym miejscu. Było tam całkowicie ciemno. Skupiłem się na lecącej z mojego telefonu piosence i ją zobaczyłem. Każdy dźwięk miał swój własny kształt oraz kolor. Wszystkie brzemienia układały się w jeden, piękny ale bardzo abstrakcyjny obraz - muzykę. Było to pierwsze w moim życiu doświadczenie tego typu. Miałem wtedy też dosyć mocno zmienioną percepcję i stwierdziłem, że jest w "dolinie muzyki".  Miejsce to podobało mi się niezwykle. Wizje były bardzo silne i stabilne.  Subiektywny czas ich trwania wynosił: 5-20 minut. 

 

2c-e ( 25 mg )

-> Przy otwartych oczach, patrzę się na pływające po asfalcie wzory. Wsłuchuje się w muzykę  a tępo, w którym płyną po ulicy znaki zmienia się. Dostosowane jest ono do lecącego w tle utworu, zwalnia i przyśpiesza wraz z nim. 

-> Przy zamkniętych oczach. Słyszę jak dźwięki rozbrzmiewają w mojej głowie. Tworzą one mgiełkę, która zmienia kolor i zaburza kształt widzianych przeze mnie pod zamkniętymi powiekami obrazów. Zjawisko nieco podobne do tego po DXM chociaż, na swój sposób wyjątkowe. 

 

4-aco-dmt ( 25mg )

-> Przy zamkniętych oczach. Leżę na łóżku, z głośników leci Infected Mushroom. Tym razem muzykę czuję w sposób fizyczny. Najzwyczajniej w świecie mnie ona łaskocze, tak skutecznie jak gdyby robiła to prawdziwa żywa istota. Wybucham śmiechem, turlam się po łóżku jak szalony. Uczucie jednak nie mija. Trwa ono ponad 15 minut. Po pewnym czasie staje się ono uciążliwe. Z trudem łapię oddech pomiędzy salwami śmiechu. Wrażenie, że muzyka mnie łaskocze nie pozwalało mi się skupić na wizualizacjach. 

 

4-ho-met (25mg)

-> Przy zamkniętych oczach. Najdziwniejszy stan synestezji jaki kiedykolwiek doświadczyłem. Znów czuję muzykę  jako coś fizycznego. Tym razem jest to jednak ogromna energia, która się rozpędza, wpada do mojej głowy i tam eksploduje. Tworząc wielki jasny błysk lub wybuch mnóstwa kolorów. Jest to nawet przyjemne. Stan ten trwa jednak dosyć krótko jakieś 2 minuty.   

Substancja wiodąca: 
Rodzaj przeżycia: 
Wiek: 
19 lat
Set and setting: 
DXM - pomieszczenie, 2C-E - Otwarta przestrzeń, 4-ACO-DMT - mój pokój, 4-ho-met - las.
Ocena: 
Doświadczenie: 
Stymulanty: + Kofeina ( czasami ) + Piracetam ( kilka razy ) + Nikotyna ( papierosy : 1 raz , tabaka: 3 razy ) + Pseudoefedryna ( 1 raz ) + 3,4 DMMC ( 1 raz i o ten 1 za dużo ) Depresanty: + Alkohol ( często ) + GBL ( kilkanaście razy ) + Oxazepam ( 1 raz ) + Alprazolam ( 2 razy ) + Belergot ( kilka razy ) + L'Opium ( 1 raz ) Psychodeliki: + Marihuana ( kilkanaście razy ) + Haszysz ( 1 raz ) + Kocimiętka ( kilkanaście razy ) + Tujon ( 1 raz ) + Podtlenek azotu ( 1 raz ) + Dekstrometorfan ( 2 razy , w tym 1 raz próba uczuleniowa ) + 4-AcO-DMT ( 1 raz ) + 4-HO-MET ( 1 raz ) + JWH-210 ( kilkanaście razy ) + 2C-E ( 1 raz ) Niesklasyfikowane: + 5-HTP ( 2 miesiące terapii ) + Bk-MDMA ( 1 raz )
Dawkowanie: 
DXM - 300mg 2C-E - 25mg 4-ACO-DMT - 25mg 4- HO-MET - 25mg

Comments

Rozwin wstep do tesktu opierajac sie na jakis zrodlach, co to jest synestezja, to zobaczymy, co z tym zrobic.

Dodałem króciutką notkę na temat tego czym jest synestezja. Nie będę się rozpisywał bo każdy kto zeche doczyta sobie w encykolpedii lub innym wiarygodnym źródle.  

Swoją drogą Twoja wypowiedź, za sprawa podpisu zabrzmiała śmiesznie. 

..co to jest synestezja...

...chuij wie, wszystkim pewnie... 

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media