Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

muzyka dziełem sztuki

detale

Substancja wiodąca:
Dawkowanie:
110ug pod język. Godzina przyjęcia ok. 23. Waga 65kg.
Rodzaj przeżycia:
Set&Setting:
Mieszkanie, pokój. Oczekiwania pozytywne, ze względu na wcześniejsze kontakty z tym psychodelikiem. Nastrój neutralny.
Wiek:
20 lat
Doświadczenie:
Marihuana, LSD.

raporty someguy

muzyka dziełem sztuki

Ok. 23 zarzuciłem pół blottera 220ug. Obawiałem się, że pełny może mnie za bardzo pozamiatać, a wcześniej brałem też tylko 110. Byłem sam w mieszkaniu. Na pierwsze efekty czekałem do około 24. Ogólna zmiana nastroju na bardziej pozytywny, chęć rozmowy. 

W okolicach 00:30 włączyłem album Infected Mushrooms Vicious Delicious, który okazał się być niewyobrażalnym przeżyciem. Do tego właśnie nawiązuje tytuł. Może nie chodzi tu już tak bardzo o ten album, ale o to, jak pięknie brzmiała muzyka. Zamknąłem oczy i dałem się ponieść. Stwierdziłem, że muzyka jest arcydziełem. Usłyszałem to co słyszą osoby tworzące muzyke, można powiedzieć, że połączyłem sie z nimi duchowo. Zrozumiałem, że piękno muzyki może dla niektórych być narkotykiem, formą ekstazy, ucieczką od codziennego życia, przepełnionego nieraz szarością i trudami. Słyszałem każdy pojedynczy dźwięk, każdą nutę, tak wyraźnie, że byłbym w stanie oceniać ją w skali od 0 do 100, gdzie prawdopodbnie każda otrzymała by ode mnie najwyższą notę, ponieważ każda jest swoistym arcydziełem dla jego twórcy. Ja w tym momencie czułem się zjednoczony z twórcami tej muzyki, tak więc nie mógłbym wystawić niskiej oceny. Euforia była nie do opisania. Oczywiście w między czasie dostrzegałem oddychające obiekty, wszystko w pokoju żyło. Każda rzecz wydawała się być formą życia. Owoce były niejako darem od świata, natury, przez który mogę wzmocnić swoje siły witalne i napełnić się energią podczas tej podróży wgłąb mojego umysłu. 

01:30 Po albumie włączyłem swoje ulubione kawałki, będącymi doświadczeniem, którego nie da się wyrazić słowami. Moje ciało nie mogło zaprzestać ruszać się w rytm muzyki, a ja miałem wrażenie jakbym był na imprezie życia! Zastanawiałem się w międzyczasie nad różnymi aspektami, np., że wszsystko w życiu trzeba analizować, aby dojść do jakiegoś sensownego wniosku. Ja w moim doświadczeniu analizowałem muzykę, delektowałem się nią i wprawiałem w nastrój określający przeze mnie wówczas jako najwyższy stan uniesienia. Uświadamiałem sobie, że to kwas jest moim przewodnikiem, słuchawki komunikatorem, a muzyka doświadczeniem. Wszystko tworzyło spójną całość. Doszedłem do wniosku, że każdy powienien robić swoje. Ja robie swoje poznając muzykę, kwas robi swoje umożliwiając mi to, a tak samo reszta ludzi, niech robi to co kocha, co lubi najbardziej. Dopiero wtedy, osoby robiące to co kochają, będą spełnieni, a dzieląc się tym z innymi, będą w stanie prawdziwie pomóc ludziom w ich problemach.

04:00 Około czwartej włączyłem ponownie płytę Vicious Delicious, ale miałem już nieco dość. Prawdopodobnie wcześniejsza długotrwająca euforia mocno mnie zmęczyła. Wtedy przyszedł czas na Inlakesh. O to było mistyczne doznanie. Czułem się zjednoczony z dźwiękami natury, z wodą, z lasem, z ptactwem, ze staropradawnymi pieśniami i z każdym, nawet najmniejszym stworzeniem. To było uspokojenie umysłu po tej całej fali szczęścia. To było coś w rodzaju detoxu dla ducha. Miałem poczucie, że jestem gdzieś daleko w dżungli amazońskiej, a świat ten otacza mnie całego, dając uczucie wolności i pojednania. 

06:00 Poszedłem spać, bo już nawet relaksujące dźwięki Inlakesh wydawały się męczące, poza tym czułem ucisk od słuchawek, po tylu godzinnym transie. Myśli kumulowały się i musiałem wybierać o czym chce myśleć, jaką kwestwię warto rozważyć. Były momenty gorąca i chłodu. 

Podsumowując, trip ten dał mi możliwość wcielenia się w twórców muzyki, którzy czerpią z niej największą przyjemność i szczęście. Muzyka jest potężnym "środkiem", bez którego życie z pewnością nie miałoby sensu. Pozwala uwolnić ciało i ducha i dostarczyć wielu niezapomnianych emocji i chwil. Daje możliwość odpłynięcia, wejścia w stan dziwnej metamorfozy i spojrzenia na wiele rzeczy z całkowicie innej perspektywy.

Substancja wiodąca: 
Rodzaj przeżycia: 
Wiek: 
20 lat
Set and setting: 
Mieszkanie, pokój. Oczekiwania pozytywne, ze względu na wcześniejsze kontakty z tym psychodelikiem. Nastrój neutralny.
Ocena: 
Doświadczenie: 
Marihuana, LSD.
Dawkowanie: 
110ug pod język. Godzina przyjęcia ok. 23. Waga 65kg.

Odpowiedzi

Robisz druga część ? Możesz odpowiedzieć jako leczący się psychotropami  czym różni siędepresja od uzależnia od drug'ów? 

 

piksa

Miał być to komentarz do poprzedniego TR o badtripie po kwasie   przepraszam !

piksa

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2022
design: Metta Media