Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Facebook hyperreal Twitter hyperreal Kanał RSS neurogroove

amt: informacje turystyczne v.1.1

amt: informacje turystyczne v.1.1

Nazwa chemiczna: alfa-metyltryptamina; 3-(2-aminopropyl)indol; IT-290; 3-IT

Pierwszy raz AMT została zsyntetyzowana w latach 1960-tych, wytwórnie farmaceutyczne były zainteresowne indolowymi analogami amfetaminy. W Związku Radzieckim w latach 60-tych dostępny był lek przeciwdepresyjny pod nazwą "Indopan", który zawierał AMT w dawkach 5 i 10mg. Szybko jednak zaniechano jego produkcję z powodu częstych efektów ubocznych. AMT ma lekkie działanie MAOI (Inhibitor Monoamino-oksydazy) i w większych dawkach może wywołać nieporządane efekty w połączeniu z niektórymi lekami, żywnością i alkoholem.

Postać: proszek w postaci drobnych, pokruszonych kryształków o beżowym kolorze i nieprzyjemnym indolowym zapachu. Aby zachować swoje właściwości powinien być przetrzymywany w szczelnym pojemniku, w ciemnym i zimnym pomieszczeniu.

Dostępność: AMT jest wpisane na listę środkow nielegalnych tylko w stanie Illinois, w USA. Jednak Całkiem niedawno (28 Styczeń 2003r) DEA (Drug Enforcement Agency) ogłosiła w stanie wyjątkowym wpisanie 5MeO-DiPT i AMT do najwyższej kategorii listy kontrolowanych substancji psychoaktywnych. Obecnie istnieje 30 dniowy okres ochronny, po którym posiadanie i sprzedawanie tych substancji w USA będzie karalne. W Niemczech substancja ta została wpisana na listę nielegalnych środków odurzających w 1999 roku.

Dawkowanie(doustne):


lekko = 10-25mg


średnio = 25-45mg


mocno = 50-80mg


bardzo mocno = +80mg

[należy pamiętać, że kazdy reaguje inaczej - dla jednych 30mg będzie mocnym przeżyciem, podczas gdy inni muszą wziąść 50mg, żeby coś poczuć. Należy także pamiętać o rożnej czystości materiału i o możliwości spadku jego aktywności przy złym przechowywaniu.]

Sposoby zażycia i efekty:


Najczęściej AMT jest używana doustnie


-doustnie: w dawkach poniżej 20mg AMT działa jako stymulant podobny do amfetaminy, lecz trwa dłużej. Przy dawkach powyżej 30mg zaczynają się efekty psychodeliczne, po dwóch godzinach zaczynają się mocne wizuale, podobne do tych wywoływanych przez LSD oraz stan, który powszechnie nazywa się \'tripping\'. Przy zwiększonych dawkach efekty rosną w sile i czas działania się wydłuża. "Trip" z AMT jest bardzo długi i trwa od 10 do nawet 16 godzin. Sen w tym czasie jest często niemożliwy do uzyskania. Palenie konopii mocno wzmaga efekty i produkuje zadziwiające wizuale.


-palona: jest duża rozbieżność w efektach uzyskanych przy paleniu AMT, przy takim sposobie konsumpcji należy zmniejszyć dawkę i nie przekraczać 30mg. Niektórzy sugerują, że wypalenie 5mg w momencie kulminacji efektów przy podaniu doustnym wywołuje miły stan.

Efekty uboczne: to często występujące wymioty, bóle głowy, brak koordynacji fizycznej, ściskoszczęk, bezsenność, dla niektórych efekty uboczne są intensywne i przeszkadzają w pozytywnym odbiorze doświadczenia.


opracował: Black Panther


Last update: 1.II.2003r

Ocena: 
chemia: 
Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2022
design: Metta Media