Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

jak napisać poprawny raport?

Przede wszystkim, zastanów się dobrze, czy na pewno masz coś do przekazania naszym Czytelnikom. Zanim zabierzesz się do pisania, sprawdź co o danej substancji napisali inni użytkownicy serwisu.*

Na tej stronie postaramy się wyróżnić najciekawsze elementy przeżyć, które powinny znaleźć się w każdym artykule.

Jeśli znasz język angielski, zapoznaj się z raportami opublikowanymi na stronie The Erowid Vaults, to dobry wzorzec.

Poprawne przygotowanie tekstu przed wysłaniem go do moderacji przyspieszy publikację materiału w serwisie. Po pierwsze i najważniejsze: Język - raporty poddawane są edycji stylistycznej oraz korekcje, ale postaraj się pisać poprawnie. Jeśli masz problemy z ortografią lub nie umiesz pisać bez polskich znaków, postaraj się wkleić tekst do programu sprawdzającego pisownię zanim wkleisz go w serwisie. Jeśli używasz przeglądarki Mozilla Firefox, posiada ona wbudowane narzędzie sprawdzania pisowni. Pamiętaj o interpunkcji i polskich znakach diakrytycznych (ogonkach).

Raporty nie spełniające powyższych kryteriów lub wnoszące niewiele do repozytorium serwisu zostaną umieszczone w dziale odrzucone raporty, lub zupełnie usunięte.

We wstępie do artykułu konieczne lub pożądane jest zawarcie następujących informacji:

  • Set & Setting - nastawienie i miejsce (okoliczności)
  • Możliwie dokładne dawkowanie - dane na temat ilości spożytej substancji i wagi użytkownika, łącznie z zaznaczonymi odstępami czasowymi między poszczególnymi dawkami (o ile więcej niż jedna) oraz sposobem przyjęcia.
  • Wiek i doświadczenie
  • Czas - o to możliwe, spróbuj określić odstępy czasowe pomiędzy ważniejszymi momentami podróży. Preferowany format to T+x, gdzie T to czas przyjęcia substancji, a x to jego upływ.
  • Odstępy - nie ma nic gorszego, od czytania litego tekstu z ekranu komputera, choćby był fascynujący. W miejscach kolejnych akapitów rób jednolinijkowe odstępy.
  • Linki (URI)- jeśli w artykule chcesz podać link do innej strony w internecie, zrób to w formie tagów HTML, lub wyszczególnij na końcu tekstu.
  • Długość - w repozytorium NG znajdują się zarówno kilkuzdaniowe raporty, które zostały zaakceptowane przez redakcję oraz Czytelników, jak i cale elaboraty. Jeśli masz tendencje do rozpisywania się, postaraj się napisać artykuł możliwie zwięźle. Z reguły nie ma potrzeby, by raporty przekraczały 5 tys. znaków (ze spacjami).
  • Identyfikacja - umieszczenie jakichkolwiek danych umożliwiających identyfikację autora, innych osób lub miejsca, które opisywane są w artykule, zależy wyłącznie od autora. Zachęcamy do podania informacji o okolicznościach równocześnie przestrzegając przed podawaniem nadmiernej ilości danych, na podstawie których można by zidentyfikować poszczególne osoby. Jeśli pomimo wszystko chcesz podać Czytelnikom dodatkowe informacje, zaznacz to pod koniec tekstu, odsyłając do prywatnej korespondencji poza Neuro Groove.
  • Komentarze - czytaj komentarze (szczególnie pod swoimi tekstami), które publikują Czytelnicy serwisu. Wielokrotnie użytkownicy mają pytania do autorów raportów. Nadużycia w komentarzach zgłaszaj administracji lub usuwaj, jeśli jesteś do tego uprawniony/na.

 Pamiętaj, że raport po publikacji nie może być zmieniany bez akceptacji moderatorów.

* Jeśli w Twoim raporcie substancją wiodącą jest DXM, szanse na publikację są bardzo niewielkie, zobacz dział raportów Odrzuconych.

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media