Znowu widzę pułkownika B. — olbrzymia kupa płynnych świń wylała mu się z lewego oka, które zniekształciło się przy tym w sposób potworny. Scena teatralna — na niej potwory sztuczne. Ohydny świnio ryj w zielonej konfederatce z piórkiem. (Witkacy, Peyotl)
Kanał RSS neurogroove

o co tu chodzi

Serwis Neuro Groove (NG) powstał w 2002 roku, jako dział portalu hyperreal.info. Od 2009 roku jest samodzielnym serwisem działającym pod adresem neurogroove.info. NG pełni rolę miejsca, w którym publikowane są opisy przeżyć wywolanych substancjami psychoaktywnymi (tzw. "trip raporty").

Celem serwisu jest zapewnienie wymiany informacji pomiędzy osobami zainteresowanymi własnymi przeżyciami wywołanymi substancjami psychoaktywnymi. Redakcja serwisu nie nakłania do zażywania opisywanych substancji, nie ponosi też odpowiedzialności za ewentualne tego skutki. Zdaniem twórców NG, jeśli ktoś decyduje się na przyjęcie narkotyku (rośliny, leku, używki) - powinien móc przygotować się do tego możliwie najbezpieczniej, hołdując mottu "know your body, know your mind, know your substance, know your source", co w wolnym tłumaczeniu brzmi: "znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale". Trip raporty nadsyłane przez użytkowników stanowią źródło informacji o efektach działania konkretnych substancji i są dopełnieniem innych informacji na ich temat.

W Polsce narkotyki to wciaż dla wielu osób tabu, a często jedynymi dostępnymi informacjami sa skostniałe, sformalizowane materialy oficjalne (rządowe, medyczne, etc.). Publikacje te nie gwarantują użytkownikom pełnej wiedzy. Neuro Groove, wspólnie z materialami gromadzonymi od 1996 roku w serwisie hyperreal.info (newsy, artykuły, tłumaczenia, opracowania naukowe, komentarze, multimedia) oraz na forum hyperreal.info (ponad 100 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i ponad półtora miliona postów), wypełniają lukę w dostepie do informacji o substancjach psychoaktywnych.

Publikowane w serwisie raporty użytkowników stanowią wybór nadesłanych prac, a redakcja zastrzega możliwość odrzucenia tekstu, jeśli nie spelnia on zaleceń określonych w osobnym opracowaniu. Niektóre raporty poddawane są również niezbędnej edycji i korekcie. Do tej pory w serwisie Neuro Groove opublikowanych zostało prawie półtora tysiąca opisów, skategoryzowanych według nazwy konkretnej substancji. Serwis NG powstaje głównie przy udziale społeczności serwisu hyperreal.info. Jeśli chcesz podzielić się swoimi przeżyciami, możesz zarejestrować się korzystając z dostępnego formularza.

Korzystanie z serwisu Neuro Groove jest darmowe, a wszystkie teksty publikowane są na Licencji Wolnej Dokumentacji GNU (v. 1.2, listopad 2002) i mogą być dowolnie wykorzystywane, jedynym warunkiem jest zamieszczenie informacji o ich autorze. Przed użyciem, prosimy zapoznać się również z naszym regulaminem. Serwis Neuro Groove jest polskojezycznym odpowiednikiem działu stworzonego w obrębie portalu The Erowid Vaults, jednego z największych anglojęzycznych zbiorów informacji o tej samej tematyce, co Hyperreal - site for freedom.

zespół hyperreal.info

Singapur, kwiecień 2015

Zawartość serwisu NeuroGroove jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0. Więcej informacji: Hyperreal:Prawa_autorskie
© hyperreal.info 1996-2024
design: Metta Media